В Афганістані триває виведення американських військ

В Афганістані триває виведення американських військ
З Афганістану й далі виводять американські війська – це неоднозначно сприймають як політики, так і експерти. Частина з них вважає, що так США послаблюють свої впливи в регіоні й дають змогу талібам активізувати діяльність і посилювати позиції. Зокрема, радикали вже зайняли низку населених пунктів у тих регіонах, звідки пішли американські війська. Експерти вважають, що ісламізація Афганістану буде посилюватися, усюди пануватимуть норми шаріату, що зі свого боку може створити базу для активізації ісламського фундаменталізму і формування радикальних ісламських угруповань, вороже налаштованих до США.

Натомість інші аналітики зазначають, що виведення американських військ буде сприяти стабілізації в регіоні – американців сприймали тут як загарбників, а тому для боротьби з ними й утворювалися радикальні воєнізовані організації. На їхню думку, коли американці покинуть Афганістан, на певний час посилиться нестабільність, оскільки різні політичні сили будуть боротися за вплив у країні, але потім ситуація внормується.

Водночас американці вважають, що їхні військові виконали головне завдання – знищили Бен Ладена й Аль-Каїду, тож подальше їх перебування в Афганістані недоцільне. Та й історія нас вчить, що цей регіон підкорити неможливо. Радянський Союз намагався його контролювати, але все завершилося десятками тисяч жертв з обох боків і виведенням радянських військ. Тому американці діють правильно, даючи можливість жителям Афганістану розв’язувати свої проблеми самостійно. Однак Росія чи Китай намагатимуться посилювати свої впливи в регіоні, тому США, навіть вивівши свої війська з країни, повинні підтримувати певні місцеві політичні сили чи групи інтересів, які здійснюватимуть проамериканську політику.

Цей регіон завжди був доволі суперечливим, оскільки тут перетинаються геополітичні інтереси багатьох міжнародних гравців. Окрім того, афганці здебільшого перебувають на межі виживання і змушені заробляти на життя будь-якими шляхами, навіть незаконними. Тому тут процвітає злочинність, торгівля наркотиками, людьми тощо. Для протидії цим негативним явищам США мають об’єднати зусилля з країнами ЄС, інакше наркотрафік може захлинути не тільки Європу, але й Америку. Тому Штати та країни ЄС повинні надавати гуманітарну допомогу населенню Афганістану і створювати всі умови для того, щоб формувалися нові робочі місця, зменшувалася бідність і безробіття, а відтак і послаблювалася злочинність, скорочувалася торгівля наркотиками. Але Афганістан – дуже складний регіон, і швидко розв’язувати його проблеми поки що не вдавалося нікому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи принесла Україні користь зустріч Байдена та Путіна? В Ізраїлі створена нова урядова коаліція