Вода є найважливішою речовиною на планеті: вона оберігає Землю від перегрівання, поглинаючи і рівномірно розподіляючи сонячне тепло за допомогою океанських течій. Цей факт вкотре доводить, що Земля є живою системою, в якій всі процеси підпорядковуються певним законам.
Упродовж свого існування людство шукало й використовувало найкращу воду. Для технічних потреб вона є ідеальною, якщо містить мінімальну кількість домішок, які не будуть відкладатися на стінках труб, радіаторів, турбін, реакторів тощо. Таку воду можливо отримати дистилюванням, або системами очищення оберненого осмосу. Однак об’єми рідини для потреб енергетики колосальні, а дорогі системи очищення рентабельно застосовувати, мабуть, тільки в космосі, на підводних човнах і ядерних реакторах. Тому, як правило, в промисловості використовують локальну воду, яка має багато домішок, що утворюють осад чи відкладаються на стінках.
Багато вчених намагались вирішити цю проблему, зокрема директор Українського інституту екології людини Михайло Курик разом зі словацькими та словенськими колегами виявив, що електромагнітний вплив певної частоти спричиняє переорієнтації й поляризації молекул домішок, що уповільнює або унеможливлює їхнє об’єднання і зменшує можливість відкладання твердих часток на стінках.
Словацький учений Ф. Панчурак запропонував для обробки води використати гальванічний ефект. Якщо електроди з різних металів, наприклад мідь і цинк, помістити в рідину, яка проводить струм, то виникає потенціал майже 1,1В. Під дією навіть такого малого гальванічного струму вода суттєво змінює свої фізичні властивості і молекулярну структуру, а розчинені у ній домішки не об’єднуються у великі молекулярні структури.
Австрійський лісник та винахідник Віктор Шаубергер також запропонував простий метод самоочищення малих річок – надати воді обертальний рух.
Унікальний спосіб винайшов радянський вчений, експерт з вивчення аномальних явищ і психотроніки, професор Геннадій Сергеєв. Дослідник експериментував з рідкими кристалами холестеринацетату, які входять до складу холестерину крові. На думку вченого, саме вони відіграють головну роль у зв’язку живих організмів із Всесвітом. Ці кристали мають форму вертикальних спіралей, які під дією надслабкого космічного поля починають коливатись і перевипромінювати тонку енергію клітинам крові, запускаючи певні процеси в організмі. Оскільки людина на 65% складається з води, вчений також досліджував вплив холестеринацетату на рідини. Як з’ясувалось, кристали підвищують показник кислотно-лужної реакції рН і змінюють структуру молекул води. Якщо в таку структуровану воду додати вугільний порошок і використовувати як паливо замість мазуту в теплоелектростанціях, то можна суттєво знизити вартість генерованої енергії.
Україна має великі водні ресурси, які ми ще не навчились шанувати і оберігати. Захищаючи природу, ми створюємо передумови й для збереження духовного потенціалу народу.