В Раді Безпеки ООН про ситуацію в Україні

В Раді Безпеки ООН про ситуацію в Україні
Заступник Генерального секретаря з гуманітарних питань та заступник координатора з надзвичайної ситуації Урсула Мюллер зробила заяву для Ради Безпеки про гуманітарну ситуацію в Україні.

Нью-Йорк, 12 лютого 2019 року             

Дякую за можливість поінформувати Раду Безпеки про гуманітарну ситуацію на сході України.

Цивільні особи продовжують платити найвищу ціну. Більше 3300 мирних жителів було вбито, близько 9000 постраждало після початку конфлікту в 2014 році.

Гуманітарні наслідки є важкими. У 2019 році 3,5 мільйона людей потребуватимуть гуманітарної допомоги та послуг із захисту – багато з них це  літні люди, жінки та діти. Для більшості з них вплив конфлікту посилився. Вони втратили засоби для існування і їх обмежені ресурси вже вичерпані. Вони покладаються на гуманітарну допомогу для задоволення своїх основних потреб.

Критично важливу цивільну інфраструктуру продовжують пошкоджувати або підривати, ускладнюючи боротьбу людей за виживання. Тільки в 2018 році 89 інцидентів стосувались об’єктів водопостачання та водовідведення, а за останні 12 місяців 12 робітників водопровідно-каналізаційного господарства отримали поранення внаслідок військових дій та вибухів наземних мін. Вони просто намагалися виконувати свою роботу, щоб забезпечити надходження  води до мільйонів людей по обидві сторони «лінії контакту».

Сторони конфлікту повинні вживати всіх можливих запобіжних заходів, щоб уникнути і мінімізувати шкоду цивільному населенню. Потрібно дотримуватись міжнародного гуманітарного права  для захисту цивільного населення та критично важливої цивільної інфраструктури в будь-який час, скрізь і всіма сторонами.

У Раді Безпеки в жовтні минулого року я вітала намагання Уряду України покращити умови перетину на пунктах пропуску. Незважаючи на прогрес, я знову звертаюся з проханням до обох сторін зробити ще більше для цього. У всій Луганській області цивільні особи можуть перетинати “лінію контакту” тільки через один пункт пропуску – пішохідний міст Станиця Луганська. Цього просто не достатньо. При мінусових температурами в Україні зимою надзвичайно важливо, щоб базові послуги на пунктах пропуску покращилися, оскільки люди продовжують чекати кілька годин, щоб перетнути «лінію контакту». Вже цього року на контрольно-пропускних пунктах загинуло 10 осіб, більшість з яких – літні люди. Люди похилого віку становлять більше половини тих, хто перетинає пункт і стикаються з перешкодами при доступі до пенсій.

Я також закликала уряд України прийняти національну концепцію з розмінування. Сьогодні я рада повідомити, що нещодавно був прийнятий закон про розмінування.  У 2018 році вибухи наземних та вибухонебезпечних мін спричинили близько 43% усіх жертв серед цивільного населення. Я благаю всі сторони негайно припинити використання наземних мін.

Хоча гуманітарії сьогодні мають трохи більший доступ до цивільних осіб, які потребують допомоги, ніж рік тому, особливо в районах, що не підконтрольні державі, гуманітарний доступ часто є непередбачуваним. Як ви пам’ятаєте, 6 червня 2018 року ця Рада (S / PRST / 2018/12) вітала роботу агентств ООН з метою подолання трагічної гуманітарної ситуації на сході України та наголосила на необхідності посилити зусилля, щоб полегшити страждання мирного населення, яке постраждало від конфлікту. Безперешкодний і постійний доступ для гуманітарних організацій є ключовим для досягнення цього.

Але, незважаючи на проблеми з доступом, складним середовищем для роботи та обмежене фінансування, волонтери приносять реальну користь, надаючи допомогу по обидві сторони «лінії контакту». Вони продовжують керуватися загальновизнаними принципами гуманності, неупередженості, нейтральності та незалежності. Тільки в 2018 році волонтери надали  допомогу близько 1,3 мільйона найменш захищеним громадянам.

Ми створюємо інноваційний механізм фінансування для підтримки Плану гуманітарної допомоги (HRP) 2019 року – гуманітарний об’єднаний фонд України для вирішення гострих потреб, які найменш фінансуються. Я вітаю внески донорів до цього Фонду. Я закликаю інших приєднатися. Минулого місяця Координатор надзвичайної допомоги затвердив виділення $ 6 млн. доларів США з Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації, як частину охоплення недофінансованих криз.

Більше 60 відсотків минулорічного Плану допомоги не було профінансовано. Як наслідок, деякі цивільні особи, які потребували допомоги, не змогли отримати їжу, воду та санітарні засоби, медичну допомогу та ліки, а також послуги із захисту.

Цього року нам потрібно 162 мільйони доларів США для надання допомоги 2,3 мільйонам людей через План гуманітарної допомоги 2019 року. План зосереджується на захисті постраждалих людей та на відновленні доступу до засобів до існування, основних послуг та критично важливих структур. Хоча гуманітарна допомога продовжує залишатися критично важливою через  конфлікт, ми прагнемо задовольнити потреби людей шляхом більш довготермінових зусиль, поєднаних з можливістю відновлення та розвитку, де це можливо.

Цивільні особи вздовж «лінії контакту» зазнали фізичних і емоційних наслідків від повторюваних, часто інтенсивних, військових дій. Обстріл, снайперський вогонь і наземні міни стали щоденною реальністю для мільйонів людей. Потрібно пам’ятати, що за цими цифрами стоять сім’ї – чоловіки, жінки та діти – які страждали кожного дня протягом більше п’яти років. Багато з них намагаються отримати доступ до шкіл, лікарень та інших базових послуг. Багато людей втратили роботу, будинки, членів сім’ї та друзів.

Ми можемо і ми повинні добитись кращого для цих людей.

Я хочу сказати витривалим людям України, що ми не забули вас. Ми будемо продовжувати робити все можливе, щоб полегшити ваші страждання і закликаємо  до тривалого миру.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ