Вагнер: ЄС надасть Україні понад 80 мільйонів Євро для проведення реформ

Вагнер: ЄС надасть Україні понад 80 мільйонів Євро для проведення реформ

Голова Групи підтримки України Європейської комісії Пітер Вагнер написав у своєму Twitter:  

“ЄС підтримує Україну. Понад 80 мільйонів євро для проведення реформ у сфері правосуддя, правоохоронних органів, гендеру, культури, роботи над Угодою про Асоціацію… Беремо за основу вже здійснені реформи”.

На сайті міністерства економіки та розвитку України також повідомляється про надання цієї допомоги:

“3 27 жовтня Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів та голова Групи підтримки України Європейської комісії Пітер Вагнер підписали дві угоди щодо співробітництва Уряду України та ЄС.

Угода про фінансування Програми технічного співробітництва 2017 року передбачає надання Європейським Союзом допомоги Уряду для підвищення спроможності органів державної влади щодо виконання Угоди про асоціацію та Поглибленої всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС. Згідно умов, прописаних в Угоді, передбачено фінансування ряду процедур адаптації законодавства України до права ЄС, а також ефективної розробки та імплементації реформ.

Згідно Програми, технічна допомога буде зосереджена в пріоритетних сферах, таких як державне управління, сільське господарство, земельна реформа, підтримка приватного сектору економіки, охорона здоров’я, культура, транспорт. Фінансування проектів здійснюватиметься як через пряме надання грантових коштів, так і через непряме їхнє адміністрування Британською Радою, ЄБРР, Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Бюджет програми складає майже 38,1 млн євро (із яких внесок ЄС – 37 млн євро, внесок Британської ради – майже 63 тис. євро, компенсація внеску за участь у програмі COSME – 1 млн євро).

У рамках другого підписаного сторонами документу – Угоди про фінансування програми “Підтримка реформ з розвитку верховенства права в Україні (ПРАВО)”, Європейська комісія профінансує ряд заходів з реформування правової системи в Україні.

До них належить: підтримка судової реформи, зокрема системи правосуддя, виконання судових рішень, поліпшення доступу до системи правосуддя, державних реєстрів, запровадження санкцій; підтримка реформи правоохоронної системи з акцентом на Національну поліцію України.

Бюджет програми складає 52,5 млн євро”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ