Вакцина проти раку?

Вакцина проти раку?
Науковці з Інституту Jenner Оксфордського університету, котрий відомий розробкою так званої «оксфордської» (AstraZeneca) вакцини проти Сovid-19, опрацювали вакцину і проти раку. Ця вакцина виявилася успішною при випробовуванні на мишах, у яких вона спричинилася до зменшення пухлини і підвищення рівня виживання тварин – пише Таня Рудеж у хорватському виданні JutarnjiList.

Успішні результати випробовування на мишах, що їх було опубліковано у часописі Journal for ImmunoTherapy of Cancer, відкрили шлях для клінічних експериментів на людях, якими буде охоплено 80 пацієнтів, хворих на рак легенів. В рамках клінічного експерименту, котрий повинен розпочатися під кінець цього року, пацієнти отримають дві ін’єкції вакцини, розробленої у  Vaccitech Oncology Limited, spin-out компанії Інституту Jenner.

«Ця нова платформа для вакцин має потенціал, щоб революціонізувати лікування раку. Майбутній клінічний експеримент є продовженням оксфордського дослідження над подібною вакциною для пацієнтів із раком простати. Ця вакцина проявляє багатообіцяючі результати» – сказав проф. Адріан Гілл, директор Інституту Jenner.

Вакцини для лікування раку є одним з підходів до імунотерапії, оскільки їхній принцип дії є таким, що посилює імунологічну відповідь на пухлини. Основою оксфордської вакцини проти раку є та ж технологія вірусного вектору, котра застосовується у оксфордської ж вакцини – AstraZeneca. Спрощено кажучи, нешкідливий вірус переносить генетичний код на частину коронавірусу (S-протеїн). Коли той нешкідливий вірус інфікує наші клітини, вони продукують   вірусний S-протеїн, що збуджує імунологічну реакцію нашого організму. Так утворюються антитіла на коронавірус, які активуються, коли ми ним заразимося.  

При лікуванні раку нешкідливий вірус переносить генетичний код, який спонукає організм реагувати на молекули, звані MAGE-протеїни. Це протеїни на поверхні клітин пухлини. Завданням вакцини проти раку є мобілізація імунної системи, особливо її Т-клітин, для нападу на клітини пухлини.

«Ми знали, що MAGE-протеїни діють як червоні прапорці на поверхні ракових клітин, щоб привернути імунологічні клітини, які знищують пухлину. MAGE-протеїни мають першість порівняно з іншими пухлинними антигенами, бо вони присутні у широкому прольоті пухлини. Це розширює потенційну користь такого підходу для лікування чисельних різноманітних видів раку. Важливо також підкреслити, що антигени типу MAGE не присутні на поверхнях нормальної тканини, що зменшує ризик побічних ефектів, викликаних атакою імунної системи на здорові клітини» – заявив для лондонського Times Бенуа Ван ден Вейнде, професор пухлинної імунології Оксфордського університету. Перші вакцини проти раку було розроблено у 1959 році, але тоді це мало особливого успіху. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Природний засіб проти комарів Для чого тварини граються?