Вакцина від COVID-19: падіння кумирів

Вакцина від COVID-19: падіння кумирів
Суперечки щодо вакцин проти коронавірусу розділили українське суспільство. Це не перший поділ громадян на протилежні табори, представники яких подекуди дуже агресивно ставляться одні до одних.

Зазвичай це відбувалося під час виборів чи знакових політичних подій. Був поділ за релігійними переконаннями, коли віряни сперечалися через належність до певних конфесій. Українці дискутували, хто є національним героєм, а хто ні, теж доволі часто, але поділ, який відбувся зараз, цілком унікальний, оскільки в одному таборі опинилися люди, які за жодних обставин не могли б зібратися разом під час вищеперерахованих суперечок. Обстоюючи свої переконання, вони відкинули національну ідеологію та політичні вподобання, поскидали з постаментів моральних авторитетів, яких усе життя ставили в приклад. Вони зробили це рішуче і, що цікаво, не мали для цього жодних обґрунтувань, окрім чуток та інформації, яку розганяли анонімні користувачі мережі. Йдеться про противників вакцинації.І вони не мають жодних авторитетів.

Всесвітня змова

Єдине можливе пояснення того, чому уряди всіх держав Землі обстоюють щеплення, – це всесвітня змова. Вчені закликають вакцинуватися та заявляють, що препарати безпечні. Духівництво всього світу заохочує своїх парафіян зробити щеплення якнайшвидше. Відомі політики, співаки, письменники, громадські діячі… Таку солідарність можна пояснити лише всесвітньою змовою, у якій бере участь більшість населення планети. Але є меншість, яка цю змову розкусила й не бажає щепитися за жодних умов. Зрештою, антивакцинаторів можна назвати меншістю в інших країнах. В Україні це половина населення! Рівень вакцинації в нас приблизно такий, як у Зімбабве. Нижче за нас Ірак, Нігерія, Ангола. Але в цих державах громадяни не щепляться через технічні ускладнення, у нас – через свідоме переконання.

Важко сказати, чому українці так люблять конспірологічні теорії. Це тема окремого дослідження. Наразі хочеться розібратись, чому в громадян не виникає когнітивного дисонансу, оскільки переконання у правильності цих конспірологічних теорій мало б закип’ятити мозок консервативного українського суспільства, спричинити руйнування всіх культурних і традиційних цінностей, на які ми так любимо спиратися під час ухвалення рішень.

Політики

Українці свято переконані, що політики брешуть, що вони продажні та аморальні. Але прихильники Порошенка нагороджують усіма цими епітетами політиків від ОПЗЖ і “Слуги народу”, які своєю чергою ненавидять одне одного та прихильників Порошенка. 

Аж тут відбулися дві події, які мали б збити українців із пантелику: Зеленський вакцинувався й закликає громадян щепитися, те саме зробив і Порошенко. Політики від ОПЗЖ здебільшого мовчать, хіба дехто каже, що вакцинуватися треба, але “Супутником V”.

Логічно, що прихильники Порошенка та Зеленського мали б висловити недовіру своїм кумирам і перейти до ОПЗЖ. Та цього не сталося. Для антивакцинаторів, що підтримують Порошенка, п’ятий президент так і залишився найкращим політиком. Та й ковід-дисиденти, що є прихильниками Зеленського, не змінили своїх уподобань.Але як це можливо? Вони зробили щеплення й закликають до вакцинації, отже, стали учасниками всесвітньої змови! Ви вірите, що змова існує, то як же можете водночас і обожнювати її учасників?

Відомі люди

Як і громадяни будь-якої країни, українці мають кумирів, яких люблять і яким довіряють. Не варто перераховувати всіх артистів, письменників, діячів мистецтва, яким довіряють ковід-дисиденти. Але вони здебільшого вакцинувались, стали учасниками змови, а дехто, як-от Жадан, ще й агітують робити щеплення. Жадана завжди вважали розумним, патріотичним, талановитим. І що, така людина не змогла розібратися, існує світова змова чи ні, а продавчиня петрушки на базарі змогла? Чи його купили світові залаштунки?

Герой війни, відомий на всю Україну своєю мужністю начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Ігор Гордійчук вакцинований, як і всі в армії. Хтось може повірити, що таку незламну людину могли купити, нехай навіть за всі гроші світу?

Сотні професорів з усієї планети стверджують, що вакцина безпечна, але що важить їхня думка поруч із твердженням бабці з петрушкою на базарі?

Церква

В Україні тільки в церквах Московського патріархату говорили, що щеплення – це мітка диявола, а обороною від вірусу має бути тільки віра. Лише Московський патріархат влаштовував церковні ходи під час карантину. Натомість настоятель ПЦУ Епіфаній вакцинувався й закликав вірних долучитися до щеплення. А в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві відкрили пункт вакцинації від COVID-19. 

За логікою парафіяни ПЦУ та УГКЦ, які проти вакцинації, мали б негайно відмовитися від відвідування цих церков і перейти до Московського патріархату, адже він єдиний не впав під впливом світових залаштунків! Але цього не сталося. Антивакцинатори й далі ходятьсповідатисядо священників церков, які нібито підкорилися масонам та ілюмінатам, хрестять у цих священників дітей, приймають шлюб.

Коли до Львова приїжджав Папа Іоанн Павло II, вулиці міста заполонили натовпи охочих дістати його благословення. Довіра до Папи на Заході України завжди була безпрецедентною. Й от Папа Римський Франциск 18 серпня закликав людей робити щеплення від COVID-19, наголосивши, що це дає надію на припинення пандемії.

Після цього Папа мав би стати для противників вакцинації зрадником, якого купили чи залякали. Але цього не відбулося. Його досі вважають непохитним моральним авторитетом. Як це поєднується в головах людей?

Папу обдурили? Звичайно! Звідки ця свята й наївна людина може знати про існування всесвітньої змови? Він же не ходив на консультацію до продавчині на базарі. Але варто лише запитати в тієї пані, що торгує зеленню, чи вважає вона Папу розумною людиною, як вона моментально відповість вам: “Що ви таке дурне питаєте? Та як Папа може дути дурнем?”. Та ще й почне хреститися після цього, вкрай обурена самою лише крамольністю запитання.

Неможливо розв’язати цей ребус, але легко зробити неприємний висновок: годі сподіватися на успішний розвиток суспільства, половина якого є настільки непослідовною та не послуговується в ухваленні рішень елементарною логікою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


ОБСЄ без Росії? Зеленський готується до бою?