Вакцина від страху

Вакцина від страху
Страх, спричинений пандемією коронавірусу, впливає на людей не менше, ніж саме захворювання. І Російська Федерація ефективно цим користується. За даними розвідки США та НАТО, Росія, поширюючи чутки та неправдиву інформацію про Covid-19, намагається дестабілізувати ситуацію в країнах, що їх вона вважає ймовірними противниками чи зараховує до сфери свого впливу. 

В Україні російська агентура почала із організації “зустрічі” наших громадян у Нових Санжарах. Українці повертались з-за кордону, де могли заразитись коронавірусом. Тоді невідомі підбурювали місцеве населення та кидали каміння в автобус із людьми. 

З того почалося, але тим не закінчилось. Нашими страхами й досі маніпулюють, намагаючись змусити український уряд віддати перевагу російській вакцині для щеплення від коронавірусу. І хоча міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна не буде закуповувати російський препарат, бо він не пройшов третього етапу перевірки, проросійські сили, ймовірно, створять умови, за яких це може статись. А відтак країна, що веде з нами війну, отримає з того чималий зиск, і не лише фінансовий.

За міжнародною ініціативою COVAX 92 країни, а зокрема й Україна, отримають частину вакцини безкоштовно – для щеплення людей, які перебувають у групі ризику. Максим Степанов, зокрема, повідомив, що у березні-квітні 2021 нам можуть надати 8 млн доз. Вакцинування має проходити у два етапи, отже препарату вистачить для 4 млн українців.

Серед вакцин, які Україна може отримати у рамках ініціативи, називають ліки від американської компанії Moderna і британської AstraZeneca. Moderna, зокрема, оголосила, що планує виготовити 1 млрд доз до кінця 2020 року. Водночас британці збираються випустити 3 млрд доз, однак ліки будуть у Європі не раніше серпня 2021 року. Щоб зупинити світову пошесть, треба щонайменше 7,5 млрд доз. Тобто навіть при швидкому темпі виробництва спершу вакцини не буде вистачати. До того ж не факт, що обіцяні 8 мільйонів прибудуть до нас навіть у вересні наступного року.

Уряд міг би не чекати на безкоштовну вакцину, а просто закупити її. Однак низка країн уже укладає угоди про постачання ще не виготовлених ліків, тому Україні довелося б ставати у хвіст черги. Та й за що закуповувати? 

У проєкті Держбюджету на це передбачено 2,6 млрд грн, водночас МОЗ просило виділити 15,1 млрд грн. Щоб зупинити пандемію, треба вакцинувати щонайменше 65% населення.Тобто Україні потрібно приблизно 30 млн курсів вакцини. Курс – дві дози. Отже, 60 млн доз. Одна доза орієнтовно має коштувати 7 доларів. Тобто на закупівлю потрібно 420 млн доларів, або 117 млрд грн. А у бюджеті тільки 2,6 млрд грн.

Є можливість отримати від Європейського інвестиційного банку та Світового банку 125 млн доларів допомоги. Якщо гроші надійдуть, буде простіше, але вакцини однаково не буде вистачати. До того ж досі не розроблена стратегія як, кого та у якій послідовності щепити. Прогнозовано виникне хаос, який ще відтягне дату початку вакцинації.

Увесь цей час істерія у нас в країні буде нагнітатись. Проросійські ЗМІ волатимуть, що Захід нас обманув: своїм громадянам вакцинацію проводять, а на нас їм начхати. Ми кинуті напризволяще, і єдиний спосіб врятуватись – погодитись на російську вакцину.

Уявіть, що в цей момент Путін пропонує нам вакцину за 3 долари! Вистачає однієї дози. Вколов і все – застрахований від коронавірусу. Тоді на закупівлю піде 2,5 млрд грн. Якраз та сума, що закладена у бюджеті…

“Треба рятувати людей, і робити це треба за будь-яку ціну, навіть взявши вакцину в Росії, із якою ми воюємо”, – саме така аргументація безперервно звучить в ефірах телеканалів, вплив на які має ОПЗЖ та Віктор Медведчук. Політик, який уже й сам нібито вакцинувався, заявляє, що домовився із Росією про поставку препарату в Україну, і бракує тільки доброї волі керівництва країни, щоб нас усіх урятували “російські брати”. 

Росія першою в світі зареєструвала вакцину від коронавірусу під назвою “Супутник V”, заявивши про себе як про країну неабиякого наукового прогресу. Знову попереду всієї планети, як це було у часи, коли СРСР першим запустив у космос супутник. Вакцину навіть назвали, натякаючи на цю подію.

Однак ніхто у світі не визнав цю вакцину ефективною, оскільки Росія або не провела, або відмовилась надавати результати третьої стадії перевірки. Тому препарат зареєстрували лише у Росії. ВООЗ наразі не рекомендує застосовувати “Супутник V”.

В України ж просто немає коштів, щоб закуповувати вакцину і на Заході, і у Росії. Треба буде вибирати. Наприклад, ми обираємо російську вакцину, а вона не діє.На закупівлю іншої немає коштів, епідемія буде набирати обертів, що призведе до втрати бойової готовності армії та соціального невдоволення. Країна буде ослаблена, людський ресурс “підточений” і неефективна вакцина зіграє роль потужної біологічної зброї. Вона не вражає сама, але дозволяє пандемії знищувати нас. 

Нещодавно у декількох виданнях, зокрема німецькому Handelsbatt, з’явилась інформація, що очільник фракції “Справедливая Россия” Валерій Гартунг, який пройшов вакцинацію “Супутником V”, захворів на коронавірус. Соцмережами також шириться інформація, що люди зі щепленням хворіють та навіть помирають. В Алтайському краї, зокрема, троє із 42 вакцинованих медиків заразилися вірусом.

Повідомлень про те, що вакцина не працює, виявилося так багато, що російська влада вже просто не могла мовчати. Директор Національного дослідницького центру епідеміології та мікробіології ім. Н. Ф. Гамалеї Олександр Гінцбург в інтерв’ю для “РІА-Новини” мусів визнати: “Деякі добровольці, які досліджували вакцину «Супутник V», отримали позитивний результат на коронавірус”.

Ще пан директор сказав, що смертельні випадки – це брехня, і що йому шкода, що за цю брехню не можна притягнути до суду тих, хто її розповсюджує. То, можливо, смертельні випадки були, а судових процесів немає, оскільки вони б тільки привернули до них увагу? 

І ще запитання: якщо “Спутник V” так добре працює, що ним навіть Путін свою доньку не побоявся вакцинувати, то чому не починається масова вакцинація? Чому у Росії терміново почали розробляти ще одну вакцину – “ЕпіВакКорона”?

Нещодавно Медведчук у одному з ефірів 112-го каналу також заявив: “Производство российской уже налажено. В ноябре будет произведено 800 тыс. вакцин, в декабре – 1,5 млн, в январе – 3,5 млн, и с марта месяца производство вакцины ежемесячное будет составлять 15 млн доз”. Тобто для того, щоб вакцинувати все населення, російські фармацевтичні компанії мають працювати на повну потужність цілий рік, і необхідна кількість доз буде виготовлена лише на початку 2023 року. То чому Росія готова дати нам, її ворогам, свій препарат на пільгових умовах тоді, коли не має чим вакцинувати власних громадян? Хіба це не виглядає підозріло?

Отже, якщо ми застосуємо російську вакцину, що отримаємо захист не від пандемії, а хіба від страху перед захворюванням, і то лише на якийсь час. Коли ж прийде розуміння, що вакцина не працює, страх переросте у паніку, з якої Путін зможе отримати ще більше користі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Показова страта свободи Премії військовим – винагорода за мовчання