Варто жити поряд з природою

Варто жити поряд з природою
Люди, які мешкають коло лісу, мають здоровіше мигдалеподібне тіло – структуру мозку, пов’язану із переживанням негативних емоцій, – пише Аріадна Цьонжеля у журналі “świat nauki”.

“Сьогодні багато людей вважають місто очевидним середовищем для мешкання, однак насправді воно є джерелом багатьох стресів, зокрема через галас, забруднення й велику густину заселення. Відомо, що особи, котрі живуть у містах, більш схильні до страху чи депресії, ніж мешканці сіл.

Група науковців під керівництвом професора Сімона Кюна із Берлінського інституту людського розвитку ім. М. Планка дослідила залежність між місцем проживання і здоров’ям структур мозку, пов’язаних із відчуттям стресу. До експерименту залучили 341 особу у віці від 61 до 82 років. Усі вони були учасниками проекту “Berlin Aging Study II”, що прагне проводити довготривалі дослідження здорового старіння. Окрім інших тестів, які зокрема стосувалися функціонування пам’яті, мозок учасників дослідили методом ядерного магнетичного резонансу. Згодом вчені порівняли результати осіб, що мешкають у різних частинах міста: у центрі, по сусідству з іншими багатоповерхівками, та поблизу лісових ділянок, наприклад парків, скверів чи водойм.

Дослідники з’ясували, що мигдалеподібне тіло було у кращому стані в тих людей, які мешкають біля лісу. Інших закономірностей, наприклад, у випадку проживання коло річки, озера чи парку, вчені не виявили. Здоров’я мозку не залежало також і від інших чинників, як-от рівень прибутків чи освіта. Результати досліджень було опубліковано у журналі “Scientific Reports” (№7 від 20.09.2017).

Однак науковці досі не можуть визначити, чи то проживання біля лісу позитивно впливає на мозок, чи це люди зі здоровим мигдалеподібним тілом обирають помешкання подалі від міста. Факти свідчать про більшу ймовірність першого варіанту.

Співавтор дослідження, професор Ульман Ліндербергер, директор Центру психології життя при Інституті Макса Планка, вважає, що експеримент вперше зачепив тему зв`язку між місцем проживання і здоров`ям мозку. Ймовірно, що в 2050 році 70% людства буде мешкати у містах, тож варто взяти до уваги встановлену залежність при плануванні міського простору”.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ