Великобританія посилює свою зовнішньополітичну присутність у світі

Великобританія посилює свою зовнішньополітичну присутність у світі
Нещодавно Великобританія оприлюднила комплексний огляд сфери оборони та зовнішньої політики, де міститься аналіз ключових загроз та викликів, що стоять перед країною, а також окреслені шляхи їх подолання. Йдеться, зокрема, про кліматичні зміни, посилення тероризму і транскордонної злочинності. Особливе місце відведене росту гібридних загроз, інформаційних війн з боку деяких недружніх країн, зокрема Російської Федерації. В огляді зазначається, що отруєння Литвиненка, Скрипалів, Навального засвідчило, що Росія використовує будь-які засоби для боротьби з опозицією. 

Зважаючи на активізацію військових загроз, Великобританія планує посилити свій військовий потенціал для зміцнення обороноздатності, зокрема витратити приблизно 10 мільярдів фунтів на переозброєння та збільшити парк ядерних ракет. 

У документі також ідеться про перспективу активізації торговельних зв’язків Британії з країнами світу. Це означає, що після Брекзиту Лондон намагається посилити своє зовнішньополітичне позиціонування. Значна увага буде надаватися також збільшенню інформаційної присутності Великобританії у світі. Країна прагне активізувати відносини як із державами ЄС, так і насамперед з Америкою, що завжди була стратегічною союзницею Британії. У планах – посилення співпраці між оборонними відомствами, розвідслужбами обох держав. Останнім часом вони кооперуються у справах протидії інформаційним атакам з боку РФ.

Розвивається також і партнерство з країнами, що не входять до ЄС, зокрема з Україною. Президент України Володимир Зеленський під час офіційного візиту до Лондона домовився про активізацію економічної та військової співпраці. Йдеться, зокрема, про спільне будівництво восьми ракетних катерів, які значно посилять флот ВМС України. Окрім того, велися переговори й про введення безвізового режиму між країнами. 

Отже, Великобританія намагається посилити свою роль у світі та прагне стати потужним регіональним і світовим геополітичним гравцем. Країна активізує співпрацю з багатьма державами, зокрема з Україною. Так, Британія обіцяє й далі підтримувати Київ у боротьбі проти російської агресії, а також схвалює вступ України до ЄС і НАТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи погіршить затримання російських шпигунів італійсько-російські відносини? Китай посилює тиск на Гонконг