Відкрито “колиску людства”

Відкрито “колиску людства”
Учені переконані в тому, що вони визначили прабатьківщину всіх сучасних людей. Колись там були озера, а зараз – пустеля – йдеться в статті, опублікованій у хорватському виданні “Jutarnji list”.

Завдяки новим дослідженням, науковці звузили простір, з якого походять сучасні люди. Учені визначили, що прабатьківщиною всіх людей є єдине місця – регіон на південь від ріки Замбезі в Ботсвані – пише “ВВС”. Зараз на тих теренах висохлі долини, та колись, приблизно 200 тис. років тому, там були величезні озера, що творили сприятливий клімат для життя наших предків.

Наші предки жили там, імовірно, приблизно 70 тис. років, згодом клімат змінився, примусивши їх емігрувати. Вони почали розселятися, тримаючись зелених коридорів, і в такий спосіб поступово заселяли Африку.

Учені вважають, що їм вдалося вперше в історії визначити “колиску людства”, де модерні люди еволюціонували до того, як вони розійшлися планетою. Аналіз ДНК та визначення закономірностей у міграціях відкрили, як твердять науковці, генетичний корінь усіх сучасних людей та довели, що ми всі вийшли із тих місць.

“Прямі нащадки тих народів усе ще живуть поблизу пустелі Калахарі. Нам відомо, що модерна людина виникла в Африці приблизно 200 тис. років тому. Але довго дискутували про точне місце”, – сказала професорка Ванесса Гаєс із Сіднейського університету, яка разом із колективом вивчала ДНК понад 1200 живих африканців, аж поки змогла відкрити походження людства. Взірці брали в койсанських народів, які живуть у землеробських регіонах Африки та, ймовірно, є найближчими родичами “оригінальних” людей та людей, генетично з ними пов’язаних. Учені вивчали мітохондріальну ДНК, яку люди успадковують від матері.

Про своє відкриття науковці оголосили в часописі “Nature“. Їхні дані загалом збігаються із геологічними і викопними доказами того, що озеро Макгадікгаді на території Ботсвани насправді було домом первісних людей.

Учені припускають, що наші предки жили приблизно 70 тис. років біля одного великого озера, яке з часом розділилося на багато малих частин, і так виник наводнений простір, який розширювався і створював нові умови для життя. Зміна клімату призвела до висихання озер. Сьогодні цей регіон заповнений солоними сухими долинами й пустелями, через які люди й почали мігрувати.

Противник реконструкції

Один фахівець зустрів це дослідження із дещицею скепсису. Професор Кріс Стрінґер із Лондонського природничого музею стверджує, що не можна творити реконструкцію людського походження тільки на основі мітохондріальної ДНК. Інші форми аналізу дали відмінні відповіді, перемістивши походження людини в східну Африку.

“Не можна застосовувати сучасний мітохондріальний аналіз до їхньої ДНК і творити реконструкцію одного-єдиного місця як регіону походження людей. Гадаю, що ці дані потрібно сприймати дещо скептично, оскільки розглядалася тільки невелика частина геному, що не могла дати нам повної картини”, – сказав він для “ВВС”.

Джерело

Пов'язані статті


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ