Відкрито велетенський кораловий риф

Відкрито велетенський кораловий риф
Вчені відкрили величезний здоровий кораловий риф у формі троянди на глибині понад 30 метрів на узбережжі Таїті, що є важливим відкриттям в умовах, коли коралові рифи страждають від кліматичних змін – повідомляє інформаційна агенція Hina.

“Це один із найбільших коралових рифів на світі, що розташований на глибині понад 30 метрів. Досконалий стан рифу у формі троянди й обсяг території, яку він займає, робить це відкриття дуже незвичайним”, – ідеться в повідомленні ЮНЕСКО, яке підтримує цю наукову місію.

Риф простягається на понад три кілометри в довжину, завширшки він від 30 до 65 метрів, а завглибшки від 35 до 70 метрів – уточнює ЮНЕСКО і додає, що діаметр деяких великих коралів може сягати двох метрів.

“Це маловивчені терени. Простори, які ми добре знаємо, розташовані на глибині від нуля до тридцяти метрів”, – пояснила для AFP Летиція Гедовін, морська біологиня і спеціалістка з коралів із французького дослідницького центру CNRS та організації вивчення довкілля CRIOBE.

“Ці корали не проявляють ознак стресу чи хвороб”, – додає вона. Натомість корали у Французькій Полінезії, що є ближчими до поверхні, пережили період вибілення у 2019 році, а часто й морські зірки можуть спустошувати корали, продираючись крізь них.

“Ми зараз перебуваємо на початку програми спостереження, яка, надіємось, стане довголітньою, щоб ми могли краще зрозуміти, чому цей кораловий риф не постраждав від кліматичних змін і якою є динаміка його популяції”, – підсумовує Гедовін.

Знання науковців про океани й надалі залишаються обмеженими, лише 20% морського дна на планеті нанесено на мапу.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Золоті рибки навчились їздити Нова мода серед тигрів