Відносини між США та Росією загострюються

Відносини між США та Росією загострюються
У своєму нещодавньому звіті з нагоди перших 100 днів президентства очільник США Джо Байден, окрім іншого, окреслив подальші кроки Америки в зовнішній політиці. Зокрема, це протидія основним конкурентам країни – Китаю і РФ. Останнім часом Шати надають значну увагу саме Росії, особливо зважаючи на звіт американської розвідки про втручання Кремля у вибори президента США та масові кібератаки росіян на державні та приватні американські структури. Джо Байден також заявив, що він буде жорстко протидіяти Росії, особливо якщо вона перейде червоні лінії. Тож відносини між Вашингтоном та Москвою загострюються.

Після того, як Росія заборонила своїм громадянам працювати в посольствах інших країн, Штати оголосили про скорочення 75% працівників американського посольства в Москві. США також закликали своїх громадян у Росії, у яких закінчується віза, повернутися на батьківщину. До того ж найближчим часом нові візи в Росію, крім дипломатичних, не будуть видаватися. Водночас держсекретар США Ентоні Блінкен закликав держав-союзниць не купувати жодних видів зброї у РФ. Усі ці кроки є відповіддю на провокації Росії проти Америки та її союзників, зокрема й України та держав ЄС.

Нещодавно Росія оголосила персонами нон ґрата вісьмох європейських посадовців. У відповідь Європарламент прийняв резолюцію, де визнав ці дії ворожими щодо країн ЄС, оскільки Росія їх ніяк не обґрунтувала. Насправді ж у такий спосіб Москва хоче відповісти на вислання своїх дипломатів, що виявилися працівниками російських спецслужб, з Чехії, Польщі, країн Прибалтики. За цих умов Росія більше нічого не може зробити країнам Заходу: ані накласти санкції, ані розгорнути військове вторгнення, що буде коштувати їй дуже дорого. Хіба що Москва заборонить поїздки своїх громадян у інші держави, як вона це зробила щодо Туреччини, щоб покарати країну за добре ставлення до України. Росія навіть створила список недружніх держав, до якого ввійшли США, Україна, Чехія, Литва, Латвія, Естонія, Великобританія тощо. Хоча насправді саме Росія здійснює ворожі дії щодо них.

Зокрема, росіяни зосередили значну кількість військ біля кордонів України. І хоча під тиском світової спільноти почалося часткове відведення, концентрація військ є ще однаково доволі високою. Через загострення ситуації на східному кордоні України в Київ із робочим візитом прибув держсекретар США Е. Блінкен. Він висловив підтримку Україні та зазначив, що Штати були й залишаються нашим надійним союзником.

Отже, відносини між Росією та Штатами і ЄС значно погіршилися. Якщо Кремль не перегляне свою політику щодо втручання у внутрішні справи інших країн та порушення міжнародного законодавства, то ситуація буде тільки ускладнюватися.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи припиниться ізраїльсько-палестинське протистояння? Польсько-українська співпраця посилюється