Відставні військові США сумніваються в психічному здоров’ї Байдена

Відставні військові США сумніваються в психічному здоров’ї Байдена
Нещодавно американські військові у відставці у відкритому листі розкритикували об’єктивність президентських виборів і висловили сумніви щодо фізичного і психічного здоров’я очільника країни Джо Байдена. Листа підписали 120 військових у відставці, зокрема генерали та адмірали.

На їхню думку, незадовільний стан здоров’я головнокомандувача загрожує національній безпеці країни, тож вони закликали обстежити Байдена. Окрім того, військові зазначили, що нині Америка перебуває у великій небезпеці, адже Байден розпочав наступ на конституційні права громадян, підтримуючи локдаун, закриття шкіл, підприємств тощо.

Цей неоднозначний лист сколихнув американську громадськість. Населення здебільшого засудило його й назвало наклепницьким. Річ у тім, що перед виборами медики декілька разів перевіряли стан здоров’я Байдена і визнали його задовільним. Звичайно, очільнику США вже 78 років, у нього були проблеми із серцем, але наразі він почувається добре.

Водночас американські громадяни консервативного спрямування, а це майже третина населення, підтримали заяву військових. Вони вважають, що Байден не здатний ефективно виконувати свої повноваження. Такі думки висловлює здебільшого електорат Дональда Трампа, який не втрачає надії балотуватися в президенти на наступних виборах, тож лист військових грає йому на руку. Окрім того, Трамп нещодавно заявив, що повернеться в інфопростір, й анонсував низку публічних акцій на свою підтримку в червні й липні цьогоріч. Якщо Трамп і справді буде постійно нагадувати про себе і критикувати невдалі кроки Байдена, у нього є всі шанси успішно з ним боротися на наступних президентських перегонах, особливо зважаючи на його нинішній рівень підтримки серед населення.

Позиції Трампа підтримує й частина релігійних кіл. Американський кардинал Раймонд Берк, наприклад, заявив, що завдяки нинішньому президенту США сатана досяг успіху, однак християнам не потрібно знеохочуватися – вони й далі мають боротися із гріхами. А деякі католицькі єпископи хочуть звернутися до Ватикану з проханням заборонити Байдену приймати святе Причастя, оскільки певні його ідеї суперечать католицькому вченню, зокрема щодо абортів, евтаназії, одностатевих шлюбів. Проте цю пропозицію зможуть прийняти тільки в червні, коли відбудеться Конференція єпископів США. І навіть якщо єпископи її погодять, Ватикан навряд чи підтримає цю заборону, оскільки не хоче загострення відносин із Байденом, який є католиком (переважно президенти США були протестантами, окрім Джона Кеннеді). Звичайно, не всі ідеї Байдена є прийнятними для Католицької церкви, але Папа Римський здебільшого погоджується з ним у справах міграції, подолання бідності, розвитку зеленої енергетики, боротьби із забрудненням тощо. Тому Ватикан, найімовірніше, не буде жорстко критикувати політику Байдена.

Водночас у нинішній ситуації, коли Трамп і його прихильники активізували свою діяльність, Байдену необхідно консолідувати електорат і посилити дії щодо подолання коронавірусу, підняття економіки, підвищення зовнішньополітичного авторитету США. Тоді Трамп матиме мало шансів на перемогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Відносини між США та Росією загострюються Геноцид вірмен: чи виплине заява Байдена на турецько-американські відносини?