Волкер: Росія пропонує не те, що Сполучені Штати та Захід хотіли б бачити

Волкер: Росія пропонує не те, що Сполучені Штати та Захід хотіли б бачити

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю Радіо Свобода розповів, які кроки потрібні для встановлення миру на сході України:

«Як ви знаєте, Росія запропонувала іншу концепцію – так звану захисну силу, що оберігала би лише спостерігачів ОБСЄ. Вона не могла б гарантувати безпеку в регіоні, проте вела б переговори з двома підконтрольними їй силами, які там присутні. Контроль за кордоном вона не передбачає. Тому нескінченний потік російських сил та озброєння через міжнародний кордон тривав би.

Тож це не те, на що Сполучені Штати або ООН погодяться. Адже така концепція не гарантуватиме безпеку, а лише поглибить конфлікт. І жодна країна, що надає війська, не захоче опинитись у такій ситуації, коли є відкритий кордон і маріонеткові угруповання.

Сполучені Штати, Франція та Німеччина запропонували взяти таку пропозицію за основу, проте перетворити її на миротворчу місію. Це створило б відповідальність за безпеку в регіоні, дало б можливість українській стороні контролювати українсько-російський кордон.

Кордон би це не закрило. Він залишиться в такому разі відкритим, проте з’явиться контроль. Війська і озброєння не перетинатимуть його. Це дасть підґрунтя для реалізації мінських угод.

Наразі маємо дуже різні концепції того, що хотіли б бачити в результаті. Згадуючи зустріч із Сурковим у листопаді, скажу, що це те, на чому ми зупинились в обговоренні: Росія пропонує не те, що Сполучені Штати та Захід хотіли б бачити».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ