Волкер: це все ще гаряча війна

Волкер: це все ще гаряча війна

Спеціальний представник з питань України Курт Волкер на брифінгу у Вашингтоні сказав:

“Дозвольте мені наголосити, що це все ще гаряча війна. Це активний конфлікт. Загинули десять тисяч людей; понад 2 мільйони переміщених осіб. Це продовжується вночі і вдень. Кожну ніч порушується режим припинення вогню, порушується багато разів. У вересні було затишшя після поновлення намагань припинити вогонь, все стихло і знову відновилось. Оскільки ми наближаємось до зими, очевидними є побоювання людей стосовно гуманітарного питання. Потрібно переконатись, що люди мають доступ до всього необхідного, щоб вижити протягом зими, що не так і просто через конфлікт.

Тільки уявіть собі, що в середньому кожні три дні гине український солдат, у власній державі вони борються за захист своєї країни. Уявіть, якщо б це було в будь-якій іншій країні – у вашому домі і ваші солдати боролися б на вашій території, щоб захистити країну. Це надзвичайна напруга, і це конфлікт, який справді потрібно зупинити.

Отже, що ми зробили? Ми залучили США до участі у дипломатії навколо Мінської угоди та намагаємось досягти її виконання. Впродовж багатьох років проблема є замкнутим колом, коли російська сторона каже, що українці не здійснюють політичних кроків, як цього вимагає Мінськ – таких як амністія та особливий статус для східноукраїнських регіонів та виборів. Українці кажуть, що ми б з радістю це зробили, якби могли, але не можемо, оскільки не маємо доступу до території. Немає припинення вогню, насильство не закінчується, вони повністю окуповані. Як ми можемо зробити це фізично, на практиці? І крім цього, дуже важко отримати голоси за такі речі в парламенті України, коли на вашій території йде війна і не вживається заходів для її припинення.

Те, що ми намагалися зробити, те, як США намагаються вирішити цю проблему в умовах безвихідної ситуації. Спосіб, який ми обговорили, це для початку схвалити заяву Росії про підтримку відновлення територіальної цілісності та суверенітету України за допомогою Мінських угод. Це частина Мінських угод; Росія підтримує це. Росія також говорить, що її хвилює безпека та добробут російськомовних людей в Україні. Якщо ви подивитесь на Україну, поїздите нею, поспілкуєтесь з людьми – я це зробив, і кожен може це зробити – у країні є мільйони і мільйони російськомовних людей, вони живуть по всій Україні, і в них все добре. Єдине місце, де російськомовні люди стикаються з труднощами – це там, де розташовані російські сили – на окупованих ділянках на сході. І це відбувається саме тому, що триває конфлікт. І тому ці люди є під загрозою – не тільки російськомовні, а люди загалом.

Ми намагаємося з’ясувати чи можна створити умови для підтримки миротворчої сили, миротворчого підрозділу, уповноваженого ООН, для контролю території на сході України. Це дозволило б відновити довіру обох сторін хоча б до міжнародних сил ООН, і це дало б можливість Україні продовжувати виконання кроків Мінська, таких як проведення виборів, які зараз не можуть відбутись. Ось чого ми хотіли б досягти.

Ми провели велику дипломатичну діяльність, координуючи дії з Німеччиною та Францією, які керують Нормандським процесом США; з Великобританією та Швецією, які зараз є в Раді Безпеки; з Україною, бо ми, звичайно, не збираємось робити щось за її спиною, це їхня країна і тому ми дуже тісно співпрацювали – я мав п’ять візитів до Києва, починаючи з липня. Отже ми добре попрацювали над цим. Я мав дві зустрічі з російським колегою Владиславом Сурковим, він виглядає дуже розумним, дуже серйозним співрозмовником. Побачимо чи зможемо ми досягти прогресу. І я проведу третю зустріч з ним у Белграді приблизно 13 листопада”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ