Вознесіння Господнє – наше обоження

Вознесіння Господнє – наше обоження
Свято Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа християни всього світу відзначають на 40-й день після свята Воскресіння Господнього. Як правило це відбувається в четвер 6-го тижня, рахуючи з Дня Великодня. В 2017 році Вознесіння Господнє припадає на 25 травня.

У перших словах кондака свята Вознесіння розкривається суть Христового зішестя на небеса: “Сповнивши наше спасіння і з’єднавши земних з небесними”... Як свідчить святе Євангеліє на сороковий день після Воскресіння Ісус Христос “вознісся на небо (Лк. 24: 51). Що ж нам усім дарувало це Вознесіння?

Найперше слід згадати основну мету приходу в світ Спасителя – відновити людську природу, зруйновану гріхопадінням. І Він проходить всі стадії життя, аби вилікувати і освятити цей образ Божий, що був спотворений дияволом. Саме Воскресінням людська природа звільнилася від прокляття смерті. І сьогодні завдяки великому Таїнству ми долучаємося до Бога в Тройці Єдиній. Чудом Вознесіння Христос показав, що людська природа удостоїлася небесних осель поруч із Богом.

Щоб краще усвідомити значення цього свята і великого дару звернемося до творінь святих отців. Велике світило Церкви святитель Іоан Золотоустий на свято Вознесіння мовив: “Нині ми, які були не варті землі, піднесені на небеса. Ми, які не варті земного панування, піднялися до Небесного Царства, зійшли вище небес, зайняли царський престол, і те єство від якого херувими охороняли рай, нині поставлене вище херувимів. Святий Епіфаній Кипрський возвишає Воскресіння, що тримає Христа на землі: “нині, в день Вознесіння, все довершене.., бо Господь являє нам нове чудо – нашу плоть возносить на Царський Престол.

Підтвердження значущості свята є і у молитві “Символі Віри”: “Вірую, в Єдиного Господа нашого Ісуса Христа… Який Вознісся на небо і сидить праворуч Отця”. Ці слова вказують, що Вознесіння Христове є великим догматом Церкви.

Як у Христі ми всі ожили й повинні воскреснути від гріховного життя, так і Вознесіння повинно стати основою та кінцевою метою. Іншими словами, якими промовляє Церква через святих отців, – це обоження. Вознесіння Христове і наше боговсиновлення – поняття тотожні, бо Христос людську природу возносить на небо, щоб кожен мав можливість і переконання, що він покликаний до життя із Богом.

Та щоб бути достойними перебувати у Царстві Небесному потрібно спершу звільнити мислення від усіх прив’язок до цього світу. Наша мета – ще тут, на землі, докладати зусиль, аби бути вільними від гріха. Своїм пришестям Христос дарував людству свободу: “Не називаю вас рабами,.. а назвав вас друзями. Але нерідко у житті ми навіть не можемо назвати себе рабами Божими, бо стаємо рабами гріха. Часто ми є наймитами, що за винагороду служать. Буваємо й зрадниками, подібними до Юди Іскаріота… Водночас забуваємо, що ми – друзі Христа. І ще ближчими до нього можемо стати, слухаючи Слово Боже і виконуючи його. Саме таких послідовників Господь називає своїми синами і дочками.

Щоб стати спадкоємцями Вічного життя та постійної радості із Богом, не бути відкинутими у вогонь, потрібно залишатись справжніми християнами у своєму земному житті. Допоки ми не звільнимося від усього несумісного із життям Господа нашого Ісуса Христа (нелюбові до ближніх, побажань комусь зла, і найперше наших внутрішніх пороків), то не зможемо отримати в дар від Бога спасіння, й воно стане для нас лиш пеклом і мукою.

Просімо у Бога мудрості переживати життєві негаразди без нарікань і злості. Не звинувачуймо ближніх у бідах, а навпаки учімося визнавати власну провину. Пам’ятаймо слова Христа, коли Він йшов до Отця: “Я з вами по всі дні, до кінця віку (Мф. 28: 20). Саме ця обіцянка Ісуса втілюється у Церкві, котру Він заснував як місце для зустрічей і спілкування з людьми. Звільняймося від гріха завдяки міцній вірі. Нехай Таїнства Церкви будуть основою нашого буття і тоді життя Христове стане нашим Життям, і його Вознесіння – нашим Вознесінням.

священик Артем Бабленюк

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ