Врятувати генерала Шайтанова

Врятувати генерала Шайтанова
Генерала Шайтанова затримали, щоб віддати Росії під час наступного обміну полоненими? Ця версія не така вже й неймовірна з огляду на доводи, які будуть наведені нижче. Отже, у вівторок, 14 квітня, Служба безпеки України повідомила про затримання генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова. Його підозрюють у державній зраді та навіть підготовці терактів.

“На жаль, людина, яка отримала генеральське звання після Революції гідності і мала захищати Україну, насправді працювала проти неї. Ми провели складну, тривалу, багаторівневу спецоперацію. Це – надважливе викриття Служби безпеки”, – заявив голова СБУ Іван Баканов.

СБУ спрацювала на п’ятірку! Зрадника викрито. Службі безпеки можна аплодувати стоячи. Цей факт уже точно закриє рота всім, хто заявляє, що президент Зеленський  підігрує Росії. Баканов – друг дитинства президента – показав свою компетентність. Але нехай читач зробить остаточні висновки, дочитавши статтю до кінця.

Генерал-зрадник 

Що відомо про генерал-майора Валерія Шайтанова? У СБУ повідомляли, що він передавав Росії інформацію про проведення таємних операцій у АТО/ООС та про залучених до них працівників, збирав дані про міжнародне співробітництво українських спецслужб у сфері національної безпеки і оборони; займався вивченням і вербуванням старших офіцерів для роботи на ФСБ. Також він в обмін на 200 тис. доларів і російський паспорт планував проведення терористичних актів на території України. “Зокрема, за завданням російських спецслужб він планував убивство відомого добровольця Адама Осмаєва”, – йшлося в заяві СБУ.

Шайтанов часто бував у Німеччині, де бачився з Ігорем Єгоровим, співробітником російського Департаменту контррозвідувальних операцій 1-ї Служби ФСБ. Цей підрозділ спеціалізується на плануванні операцій з фізичного знищення осіб за межами Росії, організації і проведенні розвідувальних і диверсійно-терористичних акцій, зокрема і в Україні.

Німецьке видання Bild провело власне розслідування діяльності Ігоря Єгорова та повідомило, що підозрює його у причетності до смерті колишнього чеченського польового командира Зеліхмана Хангошвілі.

Причетність до вбивства Павла Шеремета

Ніхто у СБУ не говорить про можливу причетність Шайтанова до резонансного вбивства журналіста Павла Шеремета, але це цілком імовірно.

У своїй статті “Справжній убивця Шеремета”, опублікованій на сайті Matrix, я висунув версію, що справжнім убивцею Павла Шеремета є Вадим Красіков, затриманий у Берліні за вбивство Зеліхмана Хангошвілі. Зовнішньо він надзвичайно схожий на вбивцю Павла Шеремета, обличчя якого зафіксували камери спостереження.

У статті наводиться версія, що Красіков прибув в Україну, щоб убити Хангошвілі, але Зеліхман запідозрив, що за ним стежать і переїхав до Німеччини. Красікова перевели на виконання вбивства Павла Шеремета, здійснивши яке він відправився до Німеччини, де вбив Зеліхмана.  

У статті також згадується розслідування журналістів “Слідство.інфо”, яке доводить, що за Шереметом слідкували співробітники СБУ. У Службі безпеки це заперечували, і тепер цілком зрозуміло, чому. Можливо, спостереження за Шереметом велося за неофіційним наказом зрадника Шайтанова.

Чому Шайтанов це робив? Бо йому наказував Ігор Єгоров, який планував вбивство Шеремета. Чому супровід вбивства міг бути доручений Шайтанову? Бо він якраз і займався організацією замовних убивств та терактів в Україні. Про це свідчить заява СБУ: “Зокрема, за завданням російських спецслужб Шайтанов планував убивство відомого добровольця Адама Осмаєва”.

Якщо в Єгорова є в Україні людина з такими великими можливостями, яка займається замовними вбивствами та терактами, навіщо шукати когось іншого для планування вбивства Шеремета?

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі телеканалу “Україна 24” розповідав, що зібрати інформацію на Шайтанова допомогли розвідки західних країн: “Шайтанов виїжджав для цього в закордонні відрядження, але наші європейські та американські колеги контролюють ситуацію з російськими агентами – вони передали інформацію СБУ про те, що генерал СБУ має дивні зв’язки і контакти з російськими розвідниками”.

Шайтанова готують на обмін?

А якщо затримання Шайтанова було нічим іншим, як спробою врятувати його?  Доказом цього може стати поява прізвища генерала у наступному списку на обмін полоненими з фейковими Донецькою та Луганською республіками (читай – Росією).

Якщо це станеться, то арешт Шайтанова буде не крахом прихильників конспірологічної теорії співпраці Зеленського із Росією, а їхнім тріумфом.

Скептики скажуть: “Навіщо так складно? Якщо є зрада на такому високому рівні, то навіщо взагалі затримувати Шайтанова?”

Шайтанова засвітили західні розвідки. Отже, відсутність реакції з українського боку могла викликати дуже багато запитань. Видання Bild пише, що Шайтанова збирались арештувати на території Німеччини. Якби його затримали там, зрадник міг би забути про свободу назавжди, а Західні спецслужби мали б можливість отримати інформацію, розголос якої став би останнім цвяхом у гріб російського міжнародного авторитету. Справи в Росії йдуть не найкращим чином: обвал ринку нафти, санкції, епідемія, поразка у конфлікті із Туреччиною, суцільні міжнародні скандали… Тут свідчення Шайтанова могли стати апетитною вишенькою на торті.

Що ж робити? Відповідь однозначна – затримати, отримати від цього всі можливі дивіденди, внести в списки на обмін та передати Росії. На Шайтанова можна виміняти багато українських заручників, які перебувають у полоні – це принесе ще більше іміджевих плюсів.

До речі, судячи із людей, отриманих в результаті останнього обміну, Росія може звільнити Шайтанова малою ціною – обмінявши його на цивільних, яких швидко “наловлять” на окупованій території.

Хтось скаже, що це занадто важлива фігура для такого обміну? А Цемах, один із головних свідків у справі збитого малайзійського Боїнга, був важливою фігурою? Можливо, навіть важливішою за Шайтанова, але його ж обміняли.

Слідство у справі Шеремета

Є ще одна причина, чому не Шайтанов потрібний в Україні, а саме слідство у справі Шеремета. Якщо організацією вбивства журналіста займався Шайтанов, а виконував замовлення Красіков, тоді треба випускати обвинувачених у цьому злочині – Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь, про вину яких говорили на брифінгу Зеленський та Аваков. Їм доведеться визнати, що учасників АТО та волонтерку даремно тримали під вартою, а “великі” люди не люблять визнавати великі помилки. Отже, справа Шайтанова буде маркером дій керівництва країни та СБУ. Хто наші керманичі – герої чи зрадники? Це буде залежати від того, чи з’явиться Шайтанов у списках на обмін. Поживемо-побачимо.

1 Comment

  • мирослав , 14 Травня, 2020 @ 12:05 pm

    при порошенкові жив і працював в безпеці продовжував виконувати диверсійні завдання росії. арештувати щоб обміняти – не логічно. міг спокійно і сам виїхати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Українська армія – back in the USSR Армія зупиняє реформу харчування та повертається до довоєнної системи