Вступ України до НАТО буде залежати від проведених реформ

Вступ України до НАТО буде залежати від проведених реформ

14 лютого під час ранкової прес-конференції в штаб-квартирі НАТО генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг наголосив на тому, що питання вступу України до НАТО буде розглядатися тільки за результатами проведених реформ:

“Існує міцне партнерство між НАТО та Україною. НАТО надає сильну політичну підтримку Україні. І ми заохочуємо та вітаємо це. Ми й надалі будемо зміцнювати наше партнерство і продовжувати роботу з офіційним Києвом. Та зараз увага зосереджена на реформах. Я вітаю той факт, що Україна чітко заявила, що зараз зосереджується на реформах, і згодом на основі прогресу, який Україна робить у рамках впровадження реформ, буде оцінюватися питання про членство.

НАТО є оборонним альянсом. Після закінчення “Холодної війни” союзники НАТО скоротили витрати на оборону, скоротили свої військові можливості. І ми намагалися встановити партнерство з Росією. Потім ми побачили, особливо у 2014 році після незаконної анексії Криму, коли Росія була відповідальною за дестабілізацію на сході України, що Росія є відповідальною за порушення міжнародного права. Ми реагуємо відповідним чином – більшою військовою присутністю у східній частині Альянсу. Німеччина є частиною цього, очолюючи одну з бойових груп в Литві. Але водночас ми прагнемо встановлення кращих відносин з Росією. Ми не хочемо нової “Холодної війни”, ми не хочемо нової гонки озброєнь. І тому ми маємо те, що називаємо подвійним підходом до Росії: оборону та діалог. Ми повинні бути стійкими, передбачуваними, але водночас ми будемо працювати для досягнення кращих відносин і діалогу з Росією”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ