Втеча з чорної діри

Втеча з чорної діри
Щоб врятувати квантову механіку, інформація повинна мати можливість виходити поза чорні дірки. Нові спостереження можуть допомогти вирішити цю проблему – пише Стівен Б. Ґіддінґс у журналі Scientific American.

Людство вперше побачило чорну діру 10 квітня 2019 рокую Група Телескопа Горизонту Подій (Event Horizon Telescope; EHT), яка складається із багатьох розташованих по всій Землі радіотелескопів, котрі співпрацюють між собою, поділилася зображеннями чорної дірки масою рівною 6,5 млрд мас Сонця, розташованої в центрі близької галактики М87. Це було неймовірне досягнення: перші зображення одого з найбільш таємничих об’єктів у Всесвіті, про існування якого підозрювали вже давно, але якого ніколи раніше безпосередньо не «бачили». Ще більш захопливим є той факт, що отримані зображення, а також подальші спостереження, принесуть напевно нові підказки для вирішення однієї з найбільших загадок фізики.

Ця загадка є «парадоксом», пов’язаним з інформацією всередині чорної діри. Займаючись цим питанням, фізики відкрили, що вже саме існування чорних дірок суперечить законам квантової механіки, які коректно описують всі інші речі у нашому Всесвіті. Розв’язання цієї проблеми може призвести до революції у поняттях, яка стане настільки ж глибокою, як і перехід від класичної фізики до квантової механіки.

Теоретики висунули чимало гіпотез, але не вистачало безпосередніх доказів, які б дозволили вирішити проблему. Та все ж перше зображення чорної діри може надати конкретні дані, що можуть підтвердити наші гіпотези. Подальші спостереження, що їх вестиме EHT – зокрема такі, які продемонструють, як чорні дірки змінюються в часі, а також нещодавно зроблені у обсерваторії гравітаційних хвиль відкриття зіткнень чорних дірок, дозволять свіжим оком глянути на проблему і започаткувати нову епоху в фізиці.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Галактичний архіпелаг Космічна криза