Використання Facebook відповідно до статі

Використання Facebook відповідно до статі
Використання соціальних мереж може бути хорошим мірилом статевої рівності – пише Метью Хадсон у журналі “Scientific American”.

Соціальні мережі є не лише платформою для поширення фотографій немовлят чи роликів із котами, а й важливим джерелом інформації. Нові дослідження показують, що використання Facebook жінками корелюється у світовому масштабі із вищою рівністю статей.

Соціологи проаналізували анонімні дані 1,4 млрд користувачів із 217 держав, територій та автономних регіонів, вираховуючи відсотки мужчин та жінок у віці від 13 до 65 років, котрі активно використовують Facebook. У таких країнах, як Афганістан, де кількість користувачок виразно менша, ніж число користувачів, є вища статева нерівність у сфері використання Facebook. Зібрано також дані Світового економічного форуму, що стосуються ґендерної рівності в конкретних країнах щодо економічних можливостей, освіти та охорони здоров’я. Дослідження показало, що чим меншою була статева нерівність у країні при використанні Facebookу 2015 році, тим більше у ній на наступний рік зростала ґендерна рівність у сфері економіки.

Зріст ґендерної рівності у 2015 році під економічним оглядом, натомість, не корелювався зі зменшенням нерівності при використанні Facebookу 2016 році. Це вказує, що вища статева рівність при використанні соцмереж радше призводить до збільшення рівності у сфері економіки, ніж є її наслідком. Результати досліджень було опубліковано у липні (минулого року) у Proceeding of the National Academy of Sciences USA (PNAS).

Рідгі Кашьяп, демограф із Oxford University, яка не брала участі у цьому дослідженні, опублікувала на основі даних із Facebook мапу статевої нерівності у використанні інтернету. Вона з’ясувала, що ґендерна нерівність у соцмережах є хорошим мірилом нерівності і у користуванні інтернетом загалом (дані на цю тему здебільшого є недоступними). Кашьяп зауважує, що інтернет є джерелом важливої інформації про здоров’я чи працевлаштування, а тому “може чудово посприяти підвищенню вмінь”. Дейвід Ґарсіа, соціолог підрахунків із Medizinische Universitat Wien – головний автор дослідження, результати якого були опубліковані в PNAS– твердить, що дані з Facebook можуть допомогти політикам оцінити рівень статевої нерівності в бідних країнах, а також постійно слідкувати за його змінами.

Джерело

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ