Виплата третього траншу ЄС Україні відкладається

Виплата третього траншу ЄС Україні відкладається

Першого грудня на офіційному сайті Єврокомісія повідомила, що готова знову надати макрофінансову допомогу Україні за умови активізації реформ:

“ЄС підтримував Україну за допомогою різних методів, особливо з огляду на конфлікт, який почався в 2014 році та на пік кризи в платіжному балансі. Окрім політичної підтримки, ЄС зобов’язався надати 12,8 мільярдів євро для підтримки процесу реформ, зокрема безпрецедентні виплати за посередництвом Макрофінансової допомоги (MFA) ЄС, щоб допомогти країні покрити її потреби в зовнішньому фінансуванні. Україна є і залишатиметься одним із ключових партнерів ЄС. Тому ЄС і надалі стоятиме пліч-о-пліч з Україною та її громадянами, в той час, коли країна продовжує прогресувати в сфері реформ та економічної адаптації.

Першочерговим інструментом у загальній стратегії ЄС щодо України було надання MFA 1,8 мільярдів євро за програмою, схваленою в квітні 2015 року, з якої вже було виділено 1,2 мільярди євро двома траншами. Програма MFA також сприяла впровадженню широкомасштабного структурного реформування, спрямованого на подолання ключових проблем, відповідно до внутрішньої програми реформ в Україні та цілей, викладених в Угоді про асоціацію. Поточна програма MFA втрачає чинність на початку січня 2018 року.

Що стосується третього та останнього траншу MFA, то Україна виконала значну частину політичних зобов’язань, узгоджених з ЄС. Сюди входять важливі заходи для підвищення прозорості управління державними фінансами, для запуску державної адміністрації, реформування суддівської та управлінської систем, для сприяння поточним реформам у енергетичних секторах, поліпшення бізнес-середовища та зміцнення мереж соціальної безпеки. Ці структурні реформи допоможуть громадянам України, що і є головною метою підтримки ЄС.

Ще чотири зобов’язання залишаються невиконаними. На цьому тлі Комісія не може виплатити останній транш згідно з поточною програмою MFA. Ми закликаємо Україну підтримувати динаміку реформ у багатьох сферах, які успішно просуваються, і завершити заходи, які залишаються невиконаними в рамках нинішньої програми, за підтримки усіх зацікавлених сторін.

На зустрічі між Жаном Клодом Юнкером зі сторони Європейської Комісії та Президентом України Петром Порошенком в рамках Саміту Східного партнерства, який відбувся у Брюсселі 24 листопада 2017 року, Президент Порошенко висловив зацікавленість у подальшому залученні макрофінансової допомоги від ЄС, а Президент Юнкер натомість показав свою відкритість у цьому питанні. Для України, особливо в найближчі місяці, вирішальне значення буде мати посилення динаміки реформ та протидія внутрішньому тиску на політичні зміни.

Комісія готова оцінити важливість подальших програм макрофінансової допомоги, і, якщо вважатиме це виправданим, – надати пропозиції щодо нової програми MFA на початку 2018 року. Необхідно провести економічну оцінку потреби у зовнішньому фінансуванні та опрацювати деталі цієї пропозиції. Ба більше, важливо гарантувати, щоб програма MFA для країни залишалася в дії. Будь-яка пропозиція підлягає затвердженню Європейським Парламентом та Радою ЄС відповідно до звичайної законодавчої практики”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ