Вищі посадовці ООН закликають бійців проявляти “максимальну стриманість” на сході України для захисту цивільних

Вищі посадовці ООН закликають бійців проявляти “максимальну стриманість” на сході України для захисту цивільних

“Після затишшя бойових дій в Україні влітку за останні тижні відбулось різке зростання кількості смертей серед цивільних, більшість з яких трапилась через наземні міни та вибухонебезпечні залишки війни”, – заявила чиновниця вищого рангу ООН Розмарі А. Дікарло на Раді безпеки ООН у вівторок, 30 жовтня.

Заступниця Генерального секретаря з політичних питань також додала, що “тривала та непередбачувана ескалація бойових дій посилює небезпечне становище”. Р. Дікарло зазначила, що нещодавнє так зване припинення вогню через збір урожаю та початок навчання в школі, про яке домовились на переговорах представники України, Росії та ОБСЄ, чітко показало, що вплив конфліктів на мирних жителів може суттєво знизитися при наявності “достатньої політичної волі та справжньому дотриманні зобов’язань”.

“Ми продовжуємо закликати сторони забезпечити повне та негайне виконання угод щодо припинення вогню та проявляти максимальну стриманість, щоб захистити цивільне населення”, – заявила чиновниця, закликаючи негайно відвести важке озброєння з населених пунктів та захистити цивільну інфраструктуру.

На своєму брифінгу Р. Дікарло також звернула увагу на повідомлення про посилення напруженості в Азовському морі та підкреслила важливість Мінських угод, схвалених Радою безпеки, для мирного врегулювання конфлікту на сході України.

“Ми закликаємо всі сторони уникати будь-яких односторонніх кроків, які можуть поглибити розрив або не відповідати духові та слову Мінських угод”, – сказала Р. Дікарло, звернувши особливу увагу на так звані вибори “лідерів” 11 листопада, оголошені сепаратистами “Донецької народної республіки” та “Луганської народної республіки”.

“Незважаючи на несхвалення Україною виборів, ЗМІ повідомляють, що підготовка все ще триває”, – додала вона, нагадавши, що угоди стосуються питань, пов’язаних з виборами “як частиною комплексного пакету”.

Чиновниця наголосила, що будь-які такі заходи, вчинені за межами конституційно-правової бази України, будуть несумісними з Мінськими угодами. Також Р. Дікарло закликала всі сторони “повернутись” до їхнього повного впровадження та сприяти встановленню миру та стабільності для всієї України.

Сильний дефіцит фінансування впливає на гуманітарну ситуацію

Також на брифінгу Ради безпеки Урсула Мюллер, заступник Координатора з надзвичайних ситуацій ООН, заявила, що на Донбасі понад 3,5 млн осіб продовжують покладатися на гуманітарну допомогу та захист.

Проте, як і раніше, у волонтерів виникають труднощі з наданням допомоги через “непередбачуваний” доступ до районів та серйозний дефіцит коштів.

 “Я звертаюся до донорів з проханням збільшити свою підтримку для консолідації цих гуманітарних коштів, особливо з наближенням суворої зими в Україні”, – сказала чиновниця, підкреслюючи, що агенції ООН та партнери з гуманітарних питань продовжать працювати над наданням допомоги переселенцям та постраждалим від конфлікту.

Наприкінці лютого 2014 року ситуація в Україні перейшла від політичної кризи до насильницького протистояння, а пізніше стала повномасштабним конфліктом, який забрав життя понад 3 000 мирних жителів.

У квітні Російська Федерація анексувала і окупувала Кримський півострів і, згідно з повідомленням Управління ООН з прав людини, “продовжує застосовувати свої закони з порушенням міжнародного гуманітарного права”.

Криза також зачепила понад 30% людей похилого віку – більше, ніж в будь-якій зоні конфлікту в світі.

 

 Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ