Виступ представника США в ОБСЄ

Виступ представника США в ОБСЄ

Прес-служба американської місії при ОБСЄ опублікувала заяву свого представника Гаррі Каміана, із якою він виступив на засіданні ОБСЄ у Відні 11 січня:

«Сполучені Штати Америки вітають міністра закордонних справ Альфано на його першому засіданні Ради як діючого Голови.

Пане Міністре, як зазначив секретар Тіллерсон під час засідання Ради міністрів минулого місяця, конфлікт на Сході України є найважливішою і найскладнішою проблемою безпеки, з якою сьогодні стикається регіон ОБСЄ, і ми вітаємо високий пріоритет, який ви, Італія та італійське головування буде надавати для вирішення цієї проблеми в наступному році. Російська окупація та анексія Криму, а також її дії на сході України порушують міжнародне право, вони суперечать російським зобов’язанням та загрожують основним принципам ОБСЄ. Якщо Росія не відкличе свої сили з Донбасу, не завершить окупацію Криму та повністю не виконає свої зобов’язання згідно з Мінськими угодами, ми не зможемо рухатися вперед.

Спеціальна моніторингова місія в Україні є важливою складовою реакції ОБСЄ. СММ відіграє важливу роль у виконанні Мінських угод. Проте Росія та підконтрольні їй сили продовжують залякувати, переслідувати, атакувати наших спостерігачів та обмежувати їх доступ, не дозволяючи їм виконувати свій мандат. Потрібно дозволити СММ надавати державам-учасницям своєчасну, неупереджену, наземну звітність, у тому числі з Криму, який залишається невід’ємною частиною України.

Ми всі зацікавлені в успіху СММ і тому вітаємо ваше бажання спрямувати всю свою енергію на підтримку СММ. Сполучені Штати також будуть працювати над тим, щоб забезпечити необхідні інструменти та ресурси для СММ та її спостерігачів».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ