Виступ Столтенберга на прес-конференції у Києві

Виступ Столтенберга на прес-конференції у Києві

Спільна прес-конференція генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга та президента України Петра Порошенка.

“Дуже дякую президенте Порошенко і дуже дякую за проведення сьогодні засідання Комісії Україна-НАТО в Києві. І дякую вам за міцне партнерство між НАТО та Україною. Це те, що ми дуже цінуємо в НАТО, тому що ми повинні пам’ятати, що це є партнерство, в якому ми підтримуємо один одного. НАТО надає Україні серйозну практичну та політичну підтримку, але в той же час Україна надає підтримку НАТО і ми дуже вдячні за те, що Україна сприяє всім місіям та операціям НАТО у Афганістані, Косово, Середземномор’ї, а також допомагає позбутися піратства у Африканському Розі. Отже, партнерство між НАТО та Україною є міцним взаємним партнерством, де ми допомагаємо зміцнювати один одного, і я дуже вдячний за це, а також за особисту прихильність та особисте керівництво розвитком цього партнерства.

Ми щойно обговорили ситуацію у Східній Україні. Конфлікт продовжує забирати життя. Бойові дії вбили понад 10 000 чоловік, у тому числі майже 3 000 цивільних осіб. Зрозуміло, що припинення вогню не дотримується і ми стурбовані зростанням загроз для спостерігачів ОБСЄ. Мінські угоди залишаються єдиним шляхом до миру. Росія повинна вивести свої тисячі солдат з України і припинити підтримку бойовиків, за допомогою командування та управління, а також надання військової техніки. НАТО залишається непохитною у своїй підтримці суверенітету та територіальної цілісності України. Ми не визнаємо і не будемо визнавати незаконну і нелегітимну анексію Криму Росією.

НАТО і надалі надаватиме Україні практичну підтримку. Сьогодні ми переглянули наш комплексний пакет допомоги для України. За допомогою десятків різних Трастових фондів, члени Альянсу НАТО гарантували майже сорок мільйонів євро на підтримку України. У таких сферах, як командування та контроль, кіберзахист та медична реабілітація. Ми зараз працюємо над тим, щоб забезпечити Україну обладнанням супутникового зв’язку. Останнім часом ми надали найсучасніше обладнання для кібернетичного захисту, допомагаючи ключовим державним установам, краще досліджувати випадки кібербезпеки та захищати себе від кібератак, таких, як ми бачили останнім часом.

Дозвольте мені також додати, що крім того, що НАТО надає через Альянс, ми також заохочуємо, звичайно, підтримку союзників НАТО на двосторонньому рівні, і ми дуже вітаємо підтримку України багатьма союзниками по НАТО на двосторонньому рівні.

Сьогодні вранці мені було приємно зустріти ветеранів, які користуються нашим Трастовим фондом медичної реабілітації і які представлятимуть Україну на Invictus Games (іграх непокорених) у Торонто.

Це лише декілька прикладів нашої підтримки. Союзники НАТО також надають військову підготовку українським збройним силам і щодня радники НАТО підтримують реформи безпеки та оборони України.

Я вітаю кроки, які ви, президенте Порошенко та український уряд зробили для здійснення ключових реформ та боротьби з корупцією. Ми закликаємо вас розвивати цей прогрес. Ці реформи мають важливе значення для забезпечення безпеки та процвітання всіх українців та наближення України до НАТО.

НАТО продовжуватиме підтримувати вас на цьому шляху.

Дякую”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ