Фото. Alexandre Vanier

ЄС вимагає звільнення українців ув’язнених РФ

Речниця ЄС Майя Косьянчич зробила заяву стосовно  утримання українського режисера Олега Сенцова у в’язниці РФ. Зокрема, Майя Косьянчич наголосила на терміновій медичній допомозі ув’язненому:

“Олег Сенцов, український кінорежисер, який був затриманий незабаром після незаконної анексії Російської Федерації в 2014 році на Кримському півострові, з травня 14 травня в російській в’язниці розпочав голодування.

Очікується, що стан здоров’я пана Сенцова швидко погіршується. Ми очікуємо від Росії відповідного лікування в інституційній медичній установі відповідно до тимчасового заходу Європейського суду з прав людини від 25 липня.

Європейський Союз очікує, що міжнародні стандарти прав людини на півострові будуть підтримані, і всі незаконно затримані українські громадяни в Росії та на Кримському півострові будуть негайно звільнені.”

До слова, 10 серпня 2018 року відбулися телефонні перемовини між президентом Франції Еммануелем Макроном та російським президентом Володимиром Путіним. Під час розмови Еммануель Макрон згадав і ув’язненого Олега Сенцова, про це йдеться на сайті Єлисейського палацу:

“Після попередніх розмов обидва президенти обговорили ситуацію режисера Олега Сенцова, який голодує з середини травня. Президент Республіки повідомив президента Путіна про свою стурбованість, але стан здоров’я пана Сенцова, як відомо, погіршується, і необхідність Росії терміново знайти гуманітарне рішення цієї ситуації. Президент Республіки зробив кілька пропозицій з цього приводу. Президент Путін пообіцяв відповісти на це і швидко поширювати інформацію про стан здоров’я пана Сенцова.”

 

Джерело. Єлисейський палац

Джерело. Офіційний веб-сайт Європейського Союзу

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.