Соціальне відчуження українця і держави.

Ми вправі вимагати від провладного істеблішменту дати українцям можливість реалізувати себе, використовуючи свої таланти, майстерність та навички, право на гідну працю і гідну оплату праці. Реальне створення соціально орієнтованої економіки в Україні є ускладненим через низку причин, зокрема: технічне відставання, Продовжити Читання…

Читати далі…

Мегалітичні структури Мальти. Храми Таршіена (Частина 2)

За кілька сотень метрів від гіпогею Хал-Сафліені розташований комплекс храмів Таршіен (Таршиєн, Tarxien, буквально – “великі кам’яні плити”). Храми Таршіена датуються 3 600, 3 100 – 2 500 р. до н.е., що збігається з періодом функціювання Хал-Сафліені (3 600 – 2 500 р. до н.е.). Одночасність діяльності та близькість відстані дає підстави вважати ці два комплекси парою.

Читати далі…

Неелітарна нація

Якщо вірити вивіскам і рекламі на вулицях, то можна подумати, що Україна дуже “елітарна”: “елітні” ресторани й готелі, клуби і автомобілі, вина і сири, одяг і навіть “секонд хенд”. Було б смішно, якби не усвідомлення того, що в нашій країні немає національної еліти. Тому український народ, навіть маючи вже свою державу залишається велетнем на глиняних ніжках і з дрібною головою. Маси у цілому світі скрізь і завжди прагнуть тільки спокою і співіснування, але теж скрізь і завжди у цілому світі тільки зусилля дещиці створює енергію, рух і зміни. Саме ця “дещиця” і є тією елітою, якої немає в Україні.

Читати далі…

Проблема ідеології навчання державних управлінців

У сучасних умовах глобалізованих систем актуальною постає проблема підготовки ефективних державних управлінців. Попри досягнення, які існують в науці державне управління, все ж слід зазначити, що практика (реформування державного управління) не готова до сприйняття наукових продуктів. Очевидно, для того, аби цей Продовжити Читання…

Читати далі…

Безумовний базовий дохід – утопія чи панацея?

Безумовний базовий дохід (ББД) – концепція, заснована на аргументах соціальної справедливості, індивідуальної свободи і прав людини. Згідно із нею, кожному громадянину регулярно має виплачуватись певна сума грошей, не залежно від наявності доходів з інших джерел. На думку прихильників ідеї, ББД зробить людей вільнішими і дозволить повніше реалізувати творчий потенціал.

Читати далі…

Перспективи залучення інвестицій з країн Близького Сходу в економіку України

Поняття “міжнародні інвестиції” є майже сакральним для нинішньої української економіки, що переживає нелегкі часи. Адже за останні роки в Україні значно скоротився експорт та знизилась валютна виручка. Європейський ринок вже не в змозі боротися з наслідками загального падіння. Проте на фоні негативних факторів є і позитивні явища. Саме зараз для України відкривається унікальна можливість співпраці з арабськими країнами.

Читати далі…

Мовна політика країни у контексті гуманітарної небезпеки

Сьогодні гуманітарні, духовні і економічні зміни в Україні турбують не лише її населення, вони стають подразником національних інтересів і наших найближчих сусідів: РФ, Угорщини, Польщі та Румунії. Реакція цих держав на вдалі спроби України реформувати економічну і гуманітарну сфери є негативною, а от “застійна стабільність” надихає їх на “допомогу” українцям. Усе це спричинило перехід від очікуваної стабільної фази розвитку країни до динамічної і непередбачуваної.

Читати далі…

Новий регламент ЄС щодо захисту даних: виклики для українського бізнесу

З 25 травня 2018 року Єврокомісія посилить директиву 1995 року про захист даних новим регламентом через скандал з витоком персональної інформації користувачів Facebook, до якого причетна британська компанія з політичного консалтингу Cambridge Analytica.

Читати далі…

Від Пілігрима: “Путін… Прутін… Потін?”

Два останні дописи на Matrix-info в блоці “Глобалізація”, а саме “Капіталізація майбутнього… Антона Вайно” від 28 вересня 2017 року та “Доктрина Герасимова…” від 02 жовтня 2017 року, запрошують до роздумів.
Багато наших ура-стратегів пояснюють нам, що Володимир Путін узурпував владу, Путін – такий-сякий, Путін не стратег, Путін – КГБіст, під яким стогне Росія, і як тільки його не стане, одразу наступить благодействіє в Росії і, відповідно, в Україні, а весь світ зітхне з полегшенням. Скоріше б!
Можливо не все так примітивно?

Читати далі…

PESCO – новий європейський оборонний союз: можливості для України

Європейська політика безпеки та оборони виявилась неефективною перед новими викликами та загрозами, тому для структур ЄС стала актуальною проблема її реформування.
На початку грудня 2017 року Рада ЄС прийняла рішення про запуск програми Permanent Structured Cooperation (PESCO) – Постійної структурованої співпраці у сфері оборони країн-членів ЄС. Програма дозволить спільно протистояти військовим загрозам з боку Росії і підсилити обороноздатність Євросоюзу, якщо цьому не перешкодять суперечки між учасниками. Участь в PESCO є добровільною для всіх країн-членів ЄС.

Читати далі…

Мегалітичні структури Мальти. Парні храмові комплекси Мнайдра і Хаджар-Кім (Частина 3)

Подібним за своїм призначенням і архітектурою до комплексу Таршіен є храмовий ансамбль Мнайдра (Mnajdra) на південному заході Мальти.
Парним храмовим комплексом до Мнайдри є Хаджар-Кім (Hagar Qim, дослівно – “культ каменів”, або “камені моління”), відкритий у 1839 р. за 15 км від столиці Мальти – міста Лавента.

Читати далі…

Інформаційна безпека для незалежності критичної інфраструктури держави в умовах гібридної війни

У 90-х роках ХХ століття поняття “критична інфраструктура” було введено в нормативно-правові документи та практику міжнародного спілкування на дипломатичному рівні, в науковому та діловому колах. Зазвичай терміном “критична інфраструктура” позначають об’єкти, порушення функціонування або руйнування яких призведе до найсерйозніших наслідків для соціальної та економічної сфери держави, негативно вплине на рівень її обороноздатності та національної безпеки.

Читати далі…

Країни Балтії пропонують створити “військовий Шенген”

На початку вересня 2017 року відбулася зустрічі глав оборонних відомств ЄС у Таллінні. Найбільше уваги учасники приділили питанню створення постійної структурованої військової співпраці (PESCO) і Європейського оборонного фонду, з якого можна буде фінансувати проекти розвитку захисних потужностей країн ЄС. Відтак до 2020 року на безпеку та оборону Європейська комісія планує виділити 500 млн євро.

Читати далі…

Налоговая амнистия для малого и среднего бизнеса пройдет в Казахстане

С 1 января 2019 года предстоит налоговая амнистия для субъектов малого и среднего бизнеса, которым спишут пени и штрафы при условии уплаты основной суммы налога, передает NUR.KZ со ссылкой на пресс-службу Министерства финансов РК. В октябрьском Послании народу Казахстана Нурсултан Назарбаев поручил с Продовжити Читання…

Читати далі…

Слабкість злуки: передумови і наслідки

У 2019 році Україна святкуватиме сторіччя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР, об’єднання двох гілок одного народу, що впродовж століть жили у різних імперіях, цивілізаційних вимірах та орієнтаціях. Ювілейний День соборності безумовно стане для українців ще однією нагодою продемонструвати свою консолідованість навколо ідеї єдності держави, патріотизму та гордості за героїчне минуле й сьогодення народу. Однак про втрачені можливості, безвідповідальність та слабкість нашої країни усі, як завжди, мовчатимуть.

Читати далі…

Нацизм

Нацизм (націонал-соціалізм) – офіційна політична ідеологія Третього рейху. В основі нацизму – ідея про “панівну”, “вищу” над “неповноцінними” народами націю (доктрина “надлюдини” і “недолюдини”).
Націонал-соціалізм має багато спільного із фашизмом, і зазвичай класифікується як один із його різновидів. Однак якщо фашизм використовується для позначення широкого спектру політичних рухів, то націонал-соціалізмом називають лише ідеологію нацистської партії і Третього рейху.

Читати далі…

Чистота Роду

Одним з найбільших прагнень людей на Землі є прагнення щасливого життя для своїх дітей та онуків. Але, на жаль, не всі розуміють, що наше життя, в тому числі і наше здоров’я, суттєво залежать від вчинків наших батьків і предків. Тож майбутнє дітей і онуків ми, в значній мірі, формуємо самі.

Читати далі…

За дві з половиною хвилини до Апокаліпсису

Зараз стрілки Годинника Судного дня показують дві з половиною хвилини до опівночі – стільки залишилося до моменту ядерного катаклізму. Що ж змусило вчених знову пересунути стрілки хронометра?

Читати далі…

Національна ідея як основа консолідації української політичної нації

Отже, для формулювання української ідеї, як і зовнішньої, культурної та економічної політики, системи освіти, науки тощо, необхідно визначити національні цінності. Суспільство, зі свого боку, повинно оцінювати ефективність роботи всіх гілок влади в контексті захисту національних інтересів та цінностей, реалізації української ідеї.

Читати далі…

Іcторичні аспекти дослідження політичної нації

“Нaцiя, – пиcaв В. Липинcький, – це реaлiзaцiя хотiння до буття нaцiєю. Коли немa хотiння, виявленого у формi iдеї, – немa нaцiї”. Як формувалася українська політична нація, хто були її основними ідеологами? А може, цей процес не завершено і триває досі, і зараз наша країна потребує нових Донцових, Грушевських та Липинських? 

Читати далі…

Скелети у шафі

Феномен зірковості, авторитету, імені, коли наукові здобутки не ставляться під сумнів, хоча автор і не мав до них безпосереднього стосунку, стає елементом шоу, складовою ринку, на який уже готові вийти нові товари, підприємства та галузі. Ба більше, розширене представництво лауреатів свідчить про “зірковість” як представленої науки, так і нації винахідника.

Читати далі…

Убивство професії

Вбивство журналіста Аркадія Бабченка у Києві не є першим резонансним злочином в Україні цього року. Але викликало неабиякий шок в журналістському середовищі. Воно з одного боку, ніби й не дивно. А з іншого боку – що тут надзвичайного? Україна має Продовжити Читання…

Читати далі…

Дерусифікація: Олександр Суворов

Офіційна біографія О. Суворова свідчить, що полководець належить до міфічної “великоросійської нації”, а рід його начебто походить від шведа Сувора, що приїхав у Росію в 1622 році. Насправді ж Суворови служили у Москві задовго до цієї дати: у 1482 році згадується Горяїн Суворов, служивий чоловік; у XVI-XVII століттях – Суворови-дворяни з маєтками в Бежецьку і Кашині; в “Історії родів російського дворянства” вказується родичання Суворових з Ішук Бухаріними, Кобяковими, Ізмайловими, Сунбулевими, Короб’їними тощо. Усі ці прізвища мають тюркське коріння.

Якщо не брати до уваги кремлівські міфи, полководець Суворов прославився передусім як каратель. Насправді його військові авантюри не передбачали “захисту вітчизни”, а були лише кривавими й жорстокими операціями. То чи такою є “наша” історія?

Читати далі…

П’ять тез генерала Маккрістала

У 2015 році в США вийшла книга американського генерала Стенлі Маккрістала “Команда команд: правила залученості у складному світі”. У ній автор розповідає, як ієрархічні структури командування і контролю у американській армії заважали оперативним успіхам на ранніх етапах війни в Іраку.

Читати далі…

Багатовимірна стратифікація у працях П. Сорокіна

Iдeю бaгaтoвимipнoї cтpaтифiкaцiї poзвивaв у своїх пpaцях американський соціолог і культуролог Піритим Copoкiн. Coцiaльнa cтpaтифiкaцiя, нa думку Copoкiнa, – цe дифepeнцiaцiя якoїcь cукупнocтi людeй нa клacи в iєpapхiчнoму paнзi. Вoнa знaхoдить cвoє виpaжeння в icнувaннi вищих i нижчих пpoшapкiв. Її ocнoвнa cутнicть – у нepiвнoмipнoму poзпoдiлi пpaв i пpивiлeїв, вiдпoвiдaльнocтi й oбoв’язку, нaявнocтi aбo ж вiдcутнocтi coцiaльних цiннocтeй, влaди й впливу cepeд члeнiв тoгo чи iншoгo cпiвтoвapиcтвa.

Читати далі…

Культи сил природи у Трипільців: Культ Великої Богині-Матері (Ч.2)

Частина 1. Відображення культів сил природи у культурі Кукутені-Трипілля V – III тисячоліття до н.е. Частина 2. Культ Великої Богині-Матері Одну з провідних ролей у релігійному житті трипільців відігравав культ Великої Богині-Матері. Є вагомі підстави вважати, що йому передував культ Продовжити Читання…

Читати далі…

Глобалістика і ноосфера

Вступивши у нове тисячоліття, людство потрапило в ситуацію, подібної до якої ще ніколи не було. Футурологи і філософи, політики і географи починаючи з 60-х рр. минулого століття закликали звернути увагу на цілий ряд криз, що загрожують нашій планеті. У результаті з’явилася спеціальна наука “глобалістика”, предметом якої стали закономірності загальнопланетних процесів і пошуки шляхів подолання криз, що назрівають. Перед людством постала надзадача пошуку виходу з кризи, для вирішення якої мислителі різних типів, наукових шкіл і країн пропонують свої шляхи…

Читати далі…

Неправда як основна загроза існування людства

Нещодавно Папа Римський Франциск висловив занепокоєння роботою журналістів, що розповсюджують недостовірну інформацію і нагадав людству, що неправда – це великий гріх. Очевидно, Понтифік недарма наголосив на дев’ятій заповіді, адже сьогодні брехня поширюється світом так стрімко, що людство опинилося на порозі ядерної війни.

Читати далі…

Неісторична нація

Націю, як і державу, важко вважати повноцінною, якщо вона не є господарем на своїй землі. Ця аксіома стає справедливою, коли координати виживання країни окреслені відсутністю справжнього територіального, економічного, духовного та інформаційного суверенітету.

Читати далі…

Візантійство проти реформ

Сучасна суспільна та політична практика України, як і її теоретичне обґрунтування, характеризується непослідовністю, мозаїчністю з переважанням мінорно-еклектичних тенденції реалізації державної політики, що загрожують фізичному існуванню української нації.

Читати далі…

Ворог мого ворога: чи був Шухевич колабораціоністом?

Перша половина ХХ століття – це період не тільки страждань чи війни, але й ідеологічних маніпуляцій, політичної боротьби, інформаційних деформацій. Світ наповнився популістськими ідеологіями, радикальними системами, різними платформами та ідеями, які завжди прагнули єдиного: отримати владу, закріпачити слабших і жити їхнім коштом. Однакові паради, той самий зміст символіки і такі ж ідеї на межі здорового глузду та політичної шизофренії. Хто з цим не погоджувався – ставав “ворогом народу”, нидів у тюрмах чи концтаборах ГУЛАГу та помирав після 25 років праці на “світле майбутнє” в Сибіру.

Читати далі…

Духовна еволюція людства в астрономічну добу Тельця

Характерні риси культової архітектури та мистецтва  V-III тисячоліття до н. е. – астрономічної доби Тельця (4300 – 2100 р. до н. е.) Доведення гіпотези щодо відображення етапів духовної еволюції людства у характеристиках зодіакальних знаків, у яких в той чи інший період Продовжити Читання…

Читати далі…

Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е. (ІІ)

Шановний читачу, ця стаття є продовженням публікації  “Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е.” Курган Уест Кеннет Лонг Барроу У радіусі 30–35 км від мегалітичного комплексу Стоунхендж, розташовано тридцять п’ять довгих курганів, що підтверджує сакральність території навколо цієї структури. Продовжити Читання…

Читати далі…

Європейський формат національної небезпеки України

Практика державотворення в умовах військових дій потребує об’єктивного переосмислення місця і ролі національної безпеки в контексті геополітичних змін. Однак це переосмислення настільки ж далеке від проблем формування ефективної системи колективної безпеки в Європі, інституційне оформлення якої так і не відбулося через інфантильну політичну еліту, як і від прогнозованого розвитку східно-азійського реваншизму.

Читати далі…

Попередні підсумки саміту G7

Останніми роками у світі відбуваються тектонічні геополітичні зрушення. Сьогодні США під керівництвом президента Трампа кардинально змінює зовнішньополітичний курс, втрачає багаторічних союзників та заграє з Путіним. Усе це свідчить про кризу американської демократії і політичного життя країни. Однак від того, як США впорається з цією кризою, залежить майбутнє світу.

Читати далі…

В очікуванні апокаліпсису: де олігархи ховатимуться від небезпеки?

аваї, Багами, Фіджі – це ті райські куточки, де, згідно з рейтингом  журналу “Forbes”, знаходять прихований прихисток найбагатші люди світу. Однак мільярдери все частіше розглядають цю нерухомість не як місце для відпочинку, а “резервний аеродром”, куди можна втекти у випадку глобальної нестабільності. І тоді особливо важливим чинником стає не розважальна інфраструктура, а відокремленість, віддаленість від країн з агресивною зовнішньою політикою і військовими базами.

Читати далі…

Тайм-аут для Путіна

Йде війна, й штучні загострення на лінії фронту – ще один потужний інструмент у руках ворогів України. Формальний привід для цього був знайдений, коли 31 серпня московські агенти вбили у Донецьку ватажка фейкової “республіки” Олександа Захарченка. Російські бойовики вже анонсували нове загострення, начебто призначивши його на 14 вересня. Хоча конкретна дата не має значення: якщо інтенсивність бойових дій значно посилиться, невдоволення державною політикою може швидко зрости.

Читати далі…

Жіночі альманахи Наталі Кобринської

У ХІХ столітті на заході України поширилась ідея жіночої емансипації. “Галицька громадськість змушена була звернути увагу на питання, пов’язані із суспільним становищем жінки, оскільки через усілякі чужі впливи, переважно польські та німецькі, жіноцтво в інтелігентному товаристві займало особливе становище, принадне на перший погляд, тяжке і образливе по суті”

Читати далі…

Нова стратегія кібербезпеки США вже у дії

Міноборони США визнало Китай та Росію основними загрозами для Америки, її союзників і партнерів. У документі йдеться, що дії Китаю у кіберпросторі, зокрема викрадення конфіденційної інформації, розмивають військове панування та економічну безпеку США. Росія ж, на думку авторів стратегії, проводить інформаційні операції, щоб маніпулювати американцями, кидаючи виклик демократичним процесам в країні. Щоб протидіяти Росії, Ірану, Китаю і КНДР в кіберпросторі, США планує збільшити свій наступальний потенціал, а у разі війни – “боротися з противником за допомогою повітряних, сухопутних, морських і космічних сил”.

Читати далі…

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО рішуче підтримують Грузію та Україну

Ми повинні зрозуміти, що сталося біля Азовського моря в цьому контексті, адже спочатку Росія приєднала Крим, потім побудувала міст, згодом використали анексію півострова та незаконно побудований міст, щоб контролювати Азовське море.

Читати далі…

КС Молдавии временно отстранил Додона от должности президента

Конституционный суд Молдавии вновь отстранил президента страны Игоря Додона от исполнения обязанностей, чтобы утвердить пять законов, которые не получили его одобрения. «Констатируются обстоятельства, которые оправдывают временную отставку президента с должности из-за его отказа выполнить конституциональные обязательства и промульгировать (одобрить) законы, Продовжити Читання…

Читати далі…

Глобальна невизначеність та міжнародна напруга: напередодні нової світової

Завоювання України для РФ є, з одного боку, самоціллю, а з іншого – лише етапом на шляху до повернення геополітичного панування. Й для цієї нової масштабної війни Москві потрібні українські ресурси. На думку керівника Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБОУ Валентина Петрова, глобальний конфлікт може розгорнутися вже у найближчі роки. РФ готується до війни “від Північного моря до Сирії. Фактично, можна говорити про підготовку до світової війни

Читати далі…

Таджикистан переименовал более тысячи населенных пунктов за последние годы

Несмотря на прошедшие годы после переименования, местные жители Таджикистана до сих пор используют в разговорной речи старые названия городов и районов За последние 18 лет в Таджикистане были переименованы 1,1 тысячи административно-территориальных единиц, сообщает пресс-служба верхней палаты парламента республики. Так, Продовжити Читання…

Читати далі…

Російський літературний фальсифікат “Слова о полку Ігоревім”

Доведення автентичності макротексту – лише справа часу. У нових сприятливих умовах література не потребуватиме мотивації, містифікацій буде менше, хоча вони й не зникнуть цілком. Історики та філологи матимуть право оскарження підробок, але безпідставні сумніви дослідників щодо автентичності та стереотипи про літературні пам’ятки, що мають слабку аргументацію, навряд розпалять дискусії про містифікації рукописів.

Читати далі…

В Грузии вводят электронную систему истории здоровья пациентов

Все стационарные медицинские учреждения Тбилиси, Кутаиси и Батуми, которые предоставляют государственные программы здравоохранения, будут обязаны вносить информацию о состоянии здоровья пациентов в специальную электронную систему (EHR). В министерстве здравоохранения поясняют, что EHR система – это цифровое хранилище данных:  медицинские записи Продовжити Читання…

Читати далі…

Производство бензина в Азербайджане в 2018 г. сократилось на 2,4%

Производство нефтепродуктов в Азербайджане в 2018 году увеличилось по сравнению с 2017 годом на 3% – до 3 млрд 99,5 млн манатов, сообщили агентству “Интерфакс-Азербайджан” в Госкомстате. Согласно данным статистики, в 2018 году наблюдался рост производства прямогонного бензина – на Продовжити Читання…

Читати далі…

“Брати – не брати”: антропологічні і расові відмінності між українцями та росіянами

Російська нація формувалася на основі фіно-тюркського етносу. У VIII столітті відбувалась асиміляція слов’ян (в’ятичі, кривичі, новгородські словени) з місцевими племенами фінського походження (мер’я, мурома, мещера, в’ясь). Антропологічний тип, що утворився внаслідок цього змішання, є дуже різнорідним. Росіяни різних регіонів більше споріднені із сусідніми етнічними групами, ніж поміж собою.

Читати далі…

ЩО НАМ ЗАЛИШАЄ 2018 РІК?

Незважаючи на зниження інфляції, ціна позик Уряду істотно зросла – як у національній валюті, так і у твердій. Але і за цими ставками не вдається позичати необхідні суми коштів. Та і строки турбують. Із позичених всередині грудня рекордних 19 млрд. грн. більше 80% позичено на максимальний строк до 105 днів, а майже 7 млрд. грн. валютних коштів – всього на 28 днів. 

Читати далі…

Малий льодовиковий період – відповідь природи на неправедні вчинки людства

Останні дослідження вчених з Університетського коледжу Лондона, опубліковані у BBC, доводять, що на виникнення малого льодовикового періоду вплинув і людський чинник – колонізація Південної й Північної Америки. За даними британських науковців, до контакту з європейцями на двох континентах мешкало приблизно 60 млн осіб, а впродовж 100 років колонізації кількість корінних жителів зменшилася майже вдесятеро.

Читати далі…

Секрет скель

Вивільнений зі скель азот підчас їх вивітрювання, потрапляє вкінці на дно океанів, де стає елементом новоутворених скель. Внаслідок руху тектонічних плит ті скелі висуваються і стають сушею; тоді починають руйнуватися і виділяти азот, який поглинають рослини і тварини, а потім знову він стає зневоленим у скелях – цикл замикається. Вивітрювання може полягати як у фізичному руйнуванні, що набирає темпів в міру того, як скелі зростають і стають гірськими хребтами, а також – у хімічному розкладі, наприклад, підчас реакції кислотних дощових вод зі складниками скель.

Читати далі…

В Узбекистане значительно снизилось производство автомобильного бензина

В Узбекистане производство автомобильного бензина в январе текущего года уменьшилось по сравнению с предыдущим месяцем на 23,7 процента и на 31,8 процента – относительно января прошлого года, составив 71,6 тысячи тонн. На фоне переизбытка производства бензина в Казахстане и продолжающего Продовжити Читання…

Читати далі…

Степан Бандера – Адольф Гітлер: хто, кому, чого і скільки?

Отже, керівництво Третього Рейху розглядало можливість створення незалежної Української держави, однак тільки з територій, відвойованих у СРСР. Про включення до цього евентуально можливого державного утворення окупованої Східної Галичини не йшлося, адже її долю було вже вирішено: Дистрикт Галичина у складі Генеральної губернії.

Читати далі…

Власти Киргизии жестче возьмутся за таксистов

Глава республиканского Министерства транспорта и дорог Жанат Бейшенов подчеркнул, что власти заботятся о безопасности пассажиров. Таксистов в Киргизии необходимо зарегистрировать и обязать их наносить на кузов машины опознавательные знаки. Однако, извозчиков не станут подвергать новым поборам, отметил в начале марта Продовжити Читання…

Читати далі…

Залучення Європи до Північного потоку 2 – справа з дияволом

Насправді, прибутки від енергоносіїв перевищують все інше, за допомогою чого фінансуються московські диверсійні дії проти європейських урядів: через прямі субвенції для правих анти-європейських партій, таких як Національний фронт у Франції та Рух п’яти зірок Маттео Сальвіні в Італії, не кажучи вже про Альтернативу для Німеччини і безліч інших правих рухів. Енергетичні доходи також є найбільшим джерелом фінансування, яке поширилось з Москви до балканських політичних ділків, щоб підірвати, корумпувати або навіть скинути тамтешні уряди.

Читати далі…

Молдова возглавила мировой рейтинг стран с наибольшей убылью населения

По прогнозам экспертов, к 2050 году число пенсионеров в стране удвоится и составит около 35% от общего числа населения. Молдова вышла в мировые “лидеры” по темпам убыли народонаселения. Об этом говорится в демографическом прогнозе Чешского института геополитики и социальных наук. Продовжити Читання…

Читати далі…

Дерусифікація: Архип Куїнджі

У 1878 р. роботи Архипа Куїнджі були представлені на Всесвітній художній виставці в Парижі. Критики захоплювалися картинами живописця, вказуючи на їхню національну самобутність і оригінальність. Наприклад, журналіст Поль Манц писав у газеті “Temps”: “Справжню цікавість викликають декілька пейзажів, особливо п. Куїнджі. Жодного сліду зарубіжного впливу чи, принаймні, якихось ознак запозичення: “Місячна ніч в Україні

Читати далі…

“Генетику … “не пропйош”

…московськi “вченi” стали створювати мiфи про “дружбу” українського i росiйського народiв, які спростовуються вже тим, що стосунки мiж “нашими” двома народами продовжились з ворожнечi в ХII ст. Андрiй Боголюбський, до хрещення званий Китаєм, акцентував московський геноцид щодо України, а потім й iншi князi i царi його справу удосконалювали та модернізовували.

Читати далі…

Рівень довіри українців до ЗМІ

В умовaх переходу людcтвa з поcтiндуcтрiaльної фaзи в iнформaцiйну вcе бiльше aктивiзуєтьcя розвиток iнформaцiйних технологiй, що в знaчнiй мiрi cприяє поcиленню iнновaцiйних тенденцiй, технологiчному оновленню крaїни тa збiльшує рiвень її конкурентоздaтноcтi. Caме iнформaцiя i знaння з кожним роком нaбувaють вcе Продовжити Читання…

Читати далі…

Національні інтереси і національні загрози

Декларації щодо інтеграції України у світове співтовариство гостро ставлять питання про вибір стратегії національного розвитку країни. Куди ж має рухатися Україна, який вектор вона має обрати на цьому шляху як дороговказ для нинішніх і прийдешніх поколінь: знову до зарозумілої Росії («тюрми народів») чи до незрозумілого Заходу, політикум якого з упертістю, що заслуговує кращого застосування, ігнорував наявність України на європейській карті.

Читати далі…

Децентралізації бути! Більше 55% українців – “за”

Згідно Моніторингу сприйняття прогресу реформ, який проводить Kantar TNS для Національної ради реформ, більше половини опитаних українців (55%) підтримували децентралізацію і тільки 15% респондентів категорично проти.

Читати далі…

60% укpaїнцiв переконані, щo вoни здaтнi побачити нeпpaвду

Пpoeкт StopFake 12 чepвня пpeзeнтувaв у Києвi дocлiджeння, якe ґpунтуєтьcя нa peзультaтaх зaгaльнoукpaїнcькoгo oпитувaння нa тeму «Oбiзнaнicть тa cтaвлeння дo пpoблeм дeзiнфopмaцiї тa пpoпaгaнди у ЗМI». Дocлiджeння cклaдaлocя iз двoх кoмпoнeнтiв: coцioлoгiчнe oпитувaння тa фoкуc-гpупи. Дpугa йoгo чacтинa  пpoвoдилacя в Продовжити Читання…

Читати далі…

Мережева морфологія гібридної війни: ціннісний простір змісту публічного управління

Існують два напрямки, пов’язані з мережевою структурою суспільства і конфліктами: чітко оформлена доктрина мережево-центричної війни (МЦВ), імплементована збройними силами США і випробувана в бойових діях, та мережева війна – нова форма політичної боротьби, пов’язана з глобалізацією і сучасними комунікаційними технологіями. У поєднанні зі змінами в технологіях, організації, процесах і людському потенціалі, мережа дозволить створити кращі форми організаційної поведінки.

Читати далі…

Зарубіжний досвід боротьби з політичною корупцією (на прикладі Ізраїлю)

В Ізраїлі корупція на бізнес-рівні майже відсутня. Є ухилення від сплати податків, але вони не переростають у гучні справи. Однак у країні, на думку дослідників, є певна “динаміка розвитку корупції” у владних структурах.

Читати далі…

Марки-шаги – українські грошові знаки 1917-1921 років

Історія марок-шагів як української грошової одиниці розпочинається у 1917 році. Спершу шаги задумувалися лише як поштові марки, однак після проголошення Української Народної Республіки виникла нестача дрібних розрахункових знаків, необхідних для господарських потреб країни.

Читати далі…

Пластикова повінь

“На безлюдному острові посеред океану знайдено 18 тонн пластикового сміття” – пише Джессі Ґрінспен у своїй статті для журналу Scientific American. Цей колись незайманий об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО завалений сміттям…

Читати далі…

Путін, Додік і неспокійні Балкани

Одним з перших, хто привітав Володимира Путіна з новим президентським терміном, був очільник Республіки Сербської (РС) Мілорад Додік. Нічого особливого чи цікавого в цьому не було б, якби не суперечливість постаті Додіка у його ж регіоні.

Читати далі…

Мовчання – золото?!

Від початку правління нового президента США Дональда Трампа думки щодо його політики кардинально змінились: прихильники перейшли в опозицію, а противники бачать його якщо не гарантом своїх очікувань, то союзником. Єдине, що залилось незмінним – виконання передвиборчих обіцянок, серед яких, зокрема, гасла “Америка для американців” та “Енергетична безпека США”.

Читати далі…

Кузьма: “Ти сам собі країна, зроби порядок у своїй голові.”

Аналізуючи піврічну негласну передвиборчу кампанію – основним електоратом буде молодь, а спекулятивні теми залишаються актуальними ще з минулих виборів, мабуть, додасться лише вступ до НАТО і  стосунки із США.

Читати далі…

Переваги й недоліки економічних теорій: кейнсіанство, лібертаризм та неолібералізм

Стара українська система базувалась на еліті, яка розподіляла ресурси, підтримувала стабільність країни, а ресурси перебували у приватних руках. Нині Україна потребує відкритих державних інституцій, у людей нової влади має бути інший спосіб мислення, щоб готові були працювати заради суспільства, а не приватних інтересів

Читати далі…

Бачення Гетьманським рухом становища церкви в майбутній Українській Державі. Частина 1

Основним принципом церковної політики Української Держави має бути релігійна терпимість і рівноправність. Церква не має бути відділена від держави. Свої зносини з різними релігійними організаціями уряд веде через міністерство ісповідань. Православна церква в Великій Україні займає перше місце серед рівних релігійних організацій. Таке саме становище в західноукраїнських землях має церква греко-католицька.

Читати далі…

Андерс Фог Расмуссен: “Я багато разів спілкувався з Путіним, і я знаю, що він поважає одне – міцність”

“Північний потік-2” є лише економічним проектом: “Це геополітична катастрофа для всього Європейського Союзу”. Також Расмуссен вважає, що війна в Україні продовжуватиметься до того часу, поки цього потребуватиме Володимир Путін: “Я багато разів розмовляв з ним, і я знаю, що він поважає одне – міцність”. На думку колишнього голови Альянсу, питання про Форт Трамп слід координувати з діями НАТО, але “ми не повинні забувати про одне: Росія провокує, а не ми”

Читати далі…

Екологічні особливості інтеграційних процесів

Європейська громадськість, на відміну від української, розуміє, що екологічні проблеми мають міждержавний характер і вплив, тому суспільство підтримує політику ЄС у сфері охорони навколишнього середовища. Отже, крім адаптації законодавства до норм ЄС, необхідно підвищити рівень екологічної свідомості українців та заохотити їх до участі в державно-управлінських процесах.

Читати далі…

ЄС і Китай: в очікуванні 2019

Усі ці дії начебто спрямовані проти недобросовісного і неякісного імпорту з третіх країн (в яких держава прямо чи опосередковано субсидує виробництво металів, хімікатів), однак передусім вони захищають бізнес і робочі місця. Звичайно, екологічні та антидемпінгові заходи зможуть проявитись набагато пізніше, ніж “драконівські” митні та податкові, тому, найвірогідніше, найближчими роками за такого курсу Євросоюз не зможе стабілізувати зовнішньоторговельне сальдо з Китаєм.

Читати далі…

Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію щодо реформ в Україні та засудили російську агресію

У Резолюції також наголошується, що Україна має приділяти пріоритетну увагу боротьбі з корупцією, вирішувати проблеми з олігархічною владою та продовжувати здійснювати реформи децентралізації. Депутати Європарламенту шкодують із приводу того, що існуюча судова система залишається неефективною, корумпованою та політично залежною, проте підтримують зусилля, спрямовані на вирішення цього питання. Судді та прокурори повинні обиратись більш прозорим і надійним способом.

Читати далі…

Рада директорів МВФ затвердила угоду про право використання кредиту для України

Нова угода про право використання кредиту (SBA)  стане опорою для  державної економічної політики протягом наступного року, збереже  нещодавні економічні досягнення та сприятиме більш стійкому зростанню. Разом з підтримкою Світового банку та Європейського Союзу, ця угода допоможе Україні задовольнити її фінансові потреби.

Читати далі…

Узбекистан в 2019 году введет 140 производственных объектов стоимостью более $1,4 млрд

Узбекистан в наступающем 2019 году введет в эксплуатацию 140 производственных объектов общей стоимостью более $1,45 млрд. Параметрами Инвестиционной программы определено, что свыше $1,23 млрд инвестиций направлены на новое строительство, а $209,5 млн – на модернизацию и реконструкцию. Анализ показывает, что Продовжити Читання…

Читати далі…

Заява про українську автокефалію Майкла Помпео

Сполучені Штати рішуче підтримують релігійну свободу, включаючи свободу  членів релігійних груп керувати їх релігією відповідно до їх переконань без зовнішнього втручання.

Читати далі…

Пробы Манту отменят в Казахстане

Фтизиатры считают пробы Манту не совсем действенным способом выявления туберкулеза. В связи с чем, их хотят заменить на альтернативные тесты в Казахстане, передает «31 канал». Туберкулиновая проба в республике используется давно, но не всегда дает правильный результат. Сейчас начинается плавный отказ Продовжити Читання…

Читати далі…

ДЖЕЙМС БРУК: Україна виходить з ізоляції

В той час як українці зациклені на політиці, європейці будуть вивчати свої електронні повідомлення про те, куди ж є вигідні пропозиції на вихідні. Вони відкриють для себе нові місця, просочені історією, куди не треба віз, з мінімальною вуличною злочинністю та дуже низькими цінами – все на відстані 2-3 годин польоту з більшості міст ЄС.

Читати далі…

В Беларуси снизили цены на сахар

Причиной уменьшения цены стало то, что власти не захотели продлевать государственное регулирование стоимости данного продукта. Ранее можно было заметить, что цены на белорусский сахар в сравнении с ценами на российский, были значительно выше. В 2018 году начался процесс по урегулированию Продовжити Читання…

Читати далі…

Азербайджан запретил ввоз российских курятины и мяса

Агентство продовольственной безопасности Азербайджана (АПБА) предупредило население для защиты территории страны от инфекционных заболеваний животных, которые могут прийти из других стран. Как сообщили Report в структуре, Всемирная организация по охране здоровья животных выявила распространение болезни Ньюкасла на территории Краснодарского края Продовжити Читання…

Читати далі…

Индекс экономической свободы: Эстония упала с седьмого места на 15-е

Эстония понизилась в составленном аналитическим центром Heritage Foundation (США) индексе экономической свободы с седьмой до 15-ой позиции, сообщает BNS со ссылкой на обнародованный центром ежегодный обзор. Аналитический центр Heritage Foundation в четверг представил индекс экономической свободы 2019, который учитывает показатели Продовжити Читання…

Читати далі…

Глава Минпрома объявил Китай лучшим инвестором Таджикистана

Министр промышленности и новых технологий Таджикистана Заробиддин Файзуллозода заявил, что качественно заниматься инвестированием в экономику Таджикистана может только Китай. Пресс-конференция главы Минпрома прошла 11 февраля 2019 года, пишет «Азия-Плюс». Чиновник рассказал, что даже при получении западными компаниями всех лицензий, необходимых на разработку Продовжити Читання…

Читати далі…

МЗС Британії у Twitter про дії Росії в Україні

За п’ять років анексії Росія незаконно захопила щонайменше 70 політв’язнів, збудувала Керченський міст, який пов’язав окупований півострів з РФ і ускладнив прохід до українських портів, організувала кампанію залякування опозиції та наростила військову присутність у Криму.

Читати далі…

Азербайджан значительно увеличивает пособия вынужденным переселенцам

Президент Азербайджан Ильхам Алиев во вторник подписал распоряжение о повышении ежемесячного пособия для вынужденных переселенцев и приравненных к ним лиц. Как сообщает Day.Az со ссылкой на АЗЕРТАДЖ, по распоряжению главы государства с первого апреля размер пособия будет увеличен на 50 процентов. “1 апреля Продовжити Читання…

Читати далі…

Топ-10 стран, в которые Молдова экспортирует свои товары

В 2018 году Молдова экспортировала товаров на сумму 2,7 миллиарда долларов США.  Экспорт отечественных товаров составил 1,8 миллиарда долларов (68,4% от общего объема экспорта), а реэкспорт иностранных товаров составил 0,9 миллиарда долларов (31,6% от общего объема экспорта), передает tv8.md.  Ниже список Продовжити Читання…

Читати далі…

Латвия возвела на границе с Россией 93-километровый забор

На границе Латвии и Российской Федерации появился 93-километровый забор с колючей проволокой. Об окончании строительства проинформировала Госслужба погранохраны Латвии. Строительство вышеуказанного забора высотой 2,7 метра было предусмотрено проектом модернизации границы Латвии с РФ, которую планируют закончить в 2020 году. Общая Продовжити Читання…

Читати далі…

Заява Федеріки Моґеріні від імені ЄС щодо АР Крим і міста Севастополя

ЄС вкотре наголошує на своєму заклику негайно звільнити Олега Сенцова, Едема Бекірова, Олександра Кольченка, Миколу Семену, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку та усіх, кого було затримано на кримському півострові та засуджено з порушенням міжнародного права. Журналісти, правозахисники та адвокати сторони захисту повинні мати змогу працювати незалежно та без незаконного втручання та залякування.

Читати далі…

Объем транзита газа через Беларусь в 2018 году увеличился на 3 %

За 2018 год объем транзита природного газа через территорию Республики Беларусь увеличился на 3% в сравнении с 2017 годом и составил 42,3 миллиарда кубометров. Такая информация была озвучена 22 марта генеральным директором открытого акционерного общества «Газпром трансгаз Беларусь» Владимиром Майоровым Продовжити Читання…

Читати далі…

Тисячі дітей залишили школи, оскільки класи в східній Україні були обстріляні – UNICEF (Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй)

«Обстріл шкіл, єдиного місця, де діти віднаходять безпеку і нормальне життя під час конфлікту, є неприйнятним і повинен припинитися», – сказав представник ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс. «Діти на сході України достатньо постраждали і ми повинні  потурбуватись про те, щоб Продовжити Читання…

Читати далі…

Канада продовжила військову місію в Україні до 2019 року

“Метою операції UNIFIER є підтримка українських збройних сил шляхом забезпечення військової підготовки та нарощення потенціалу з метою збереження суверенітету України”, повідомила журналістам Фріленд (міністр закордонних справ Канади). ” Україна є дуже важливим партнером для Канади, і ми будемо продовжувати підтримувати Продовжити Читання…

Читати далі…

Бідність – перманентна потреба влади?

Тенденція до постійного економічного зростання в Україні, коли його темпи вражаюче випереджають всіх і все, змушують по-новому подивитися на проблеми соціального забезпечення та бідності. Складається враження, що економічне зростання відбувається за рахунок збільшення бідності українців. Соціальна політика, образно висловлюючись, нагадує тромб у системі державного управління і вона фактично звелася до перемінної підтримки купівельної спроможності грошових доходів різних категорій населення. Все інше потребує пояснень та корекції.

Читати далі…

Наука та релігія у процесі діалогу та інтеграції

Ставлення науковців до релігії особливо активно починає змінюватись наприкінці 80-х – на початку 90-х рр. ХХ ст. У філософських виданнях підкреслюється, що у вік грандіозних науково-технічних відкриттів релігійні уявлення не тільки не зникають з історичної сцени, а знову відроджуються і поширюються, потреба суспільства в релігії посилюється. Створюється новий образ релігії. Тепер її називають «не прикрою витратою історії», а закономірним фактором практично-духовного освоєння світу, способом регуляції як соціальної діяльності, так і внутрішнього світу людини. І навіть для визначення смислу історії не обходяться без використання інструментарію релігійного пізнання.

Читати далі…

Москвини не слов’яни

Ще за передісторичних часів до північно-східного кутка Європи примандрував з Азії маленький угро-фінський народець. Величезний праліс на багнистому ґрунті відгородив той народець від усього світу так, що він відстав від культурного розвитку людства на багато століть. На­приклад, свою літературну мову почав творити аж у XIX столітті, від О.Пушкіна (1799-1837), отже на 800 років пізніше за українців. Чужинці: українці, татари, німці створили державний лад у тому – Богом і людь­ми забутому – кутику Східної Європи. Постало маленьке, вбоге князівство Суздальське, то за кілька сот років виросло на величезну імперію, яка зайняла одну шосту суходолу планети. Як же воно виросло? Загарбавши значно сильніші (фізично і культурно) за себе сусідні наро­ди. Чи москвини були розумніші, відважніші за сусідів? Ні. Де ж таємниця перемог московського народу?

Читати далі…

Острів Тузла як складова геостратегічної операції Росії

Наприкінці 2003 року взаємини між Україною і Росією загострилися так, що ситуація могла перерости у збройне протистояння. Епіцентром цих ускладнень став острів Тузла.
Однак цей конфлікт був лише складовою багаторічної геостратегічної операції Росії, спрямованої на оволодіння акваторією Азовського моря, анексію Криму, розкол і подальше знищення України як держави. Через десять років після конфлікту щодо Тузли Росія таки розпочала військовий наступ, встановила контроль над Керченською протокою, захопила острів Тузла, окупувала Керченський і Кримський півострови та анексувала Крим.

Читати далі…

Страждає тварина – страждає й людина

Нещодавно журнал Nature оприлюднив результати дослідження, яке вкотре довело людству, що людина є невід’ємною частиною біосфери, а від якості її життя залежить біорізноманіття всіх видів планети.

Читати далі…

ТЕХНІКА ЯК МАГІЯ

Прилади, які нас дивують, здаються чарівними, – пише Девід Поге у колонці для журналу “Scientific American”.
“Людей завжди вабила ідея магії. Думка про те, що рухаючи носом, промовляючи особливі слова чи махаючи в певний спосіб руками, можна силою волі щось зробити. Ми витратили мільярди доларів на можливість побачити як могла б виглядати справжня магія – на фільми про Гаррі Поттера, про супергероїв або ж на подібні телевізійні програми, як от “Я одружився з чарівницею”.

Читати далі…

На перехресті цивілізацій…

В сучасних міжнародних відносинах стосунки між державами визначаються культурною ідентичністю суспільства – так вважає американський політолог Самуель Гантінгтон. Населення, розчароване в ідеології, повертається до своїх фундаментальних основ: релігії, мови, історії, суспільних цінностей й традицій, інституцій. Так люди намагаються відновити культурну відокремленість, виділяючи і навіть протиставляючи себе іншим народам.

Читати далі…

Інвестицій в Криму не отримають

Брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Джозвяк написав у своєму Twitter:  “Посли ЄС цього тижня вирішили продовжити заборону інвестицій ЄС у Крим на один рік. Глави МЗС країн ЄС затвердять це рішення 18 червня”   EU ambassadors this week decided to Продовжити Читання…

Читати далі…

Епоха постправди: розвиток медіа і втрата сенсу

Колапс спричинило просте самозаперечення різним чином сконструйованих фактів. Медіасфера роз’їла сама себе, стала самотоксичною. І ця катастрофа набагато тонша і серйозніша, аніж та, яку передбачали. Хоча інформація продовжує накопичуватися, вона при цьому втрачає свій сенс. А без сенсу інформація не є знанням – це лише слова.

Читати далі…

Translate