ЄІБ підтримує оновлення енергетичної та автомобільної інфраструктури в Україні

ЄІБ підтримує оновлення енергетичної та автомобільної інфраструктури в Україні

“Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надасть національній енергетичній компанії України “Укренерго” кредит у розмірі 136 млн євро для підтримки широкої програми модернізації її інфраструктури передачі, що допоможе забезпечити надійне джерело електроенергії українським громадянам та компаніям. Український уряд рішуче підтримує цей проект, про що свідчить угода, яку він підписав сьогодні з ЄІБ і яка забезпечить гарантії повернення кредиту ЄІБ.

Банк ЄС та Україна також підписали сьогодні Меморандум про взаєморозуміння щодо розробки проекту “Безпека дорожнього руху в Україні”, який забезпечить інвестиції в інфраструктуру, спрямовані на покращення безпеки на дорогах. ЄС також має намір надати грант технічної допомоги в розмірі 4,25 млн євро, який буде сприяти розробці та впровадженню проекту, що забезпечить Україні доступ до найкращого досвіду у сфері безпеки дорожнього руху.

Проекти, які мають гарантію ЄС згідно з мандатом зовнішнього кредитування ЄІБ, є особливими, оскільки ЄС та Україна визнали як транспортний, так і енергетичний сектори ключовими сферами співпраці.

Віце-президент ЄІБ Вазиль Худак зазначив: “Наші кредитні операції в Україні, що повністю відповідають політиці ЄС і становлять приблизно 5,5 млрд євро, допоможуть сприяти прогресу в країні та поглиблювати співпрацю з ЄС. Обидва проекти матимуть безпосередній позитивний вплив на якість життя громадян України, а також будуть розвивати її економіку та зміцнювати конкурентоспроможність”.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який став свідком сьогоднішньої церемонії підписання в Брюсселі, заявив: “Уряд України прагне активізувати співпрацю з Європейським інвестиційним банком. Саме тому я як прем’єр-міністр вітаю підписання сьогоднішніх двосторонніх документів, спрямованих на підтримку реформ у моїй країні, зокрема на шляху до вдосконалення енергетичної та автомобільної інфраструктури”.

Європейський комісар з питань транспорту Віолета Балк підкреслила: “Безпека на дорогах – це питання прав людини: кожне життя є важливим. Необхідний комплексний підхід, зокрема зміна поведінки, освіта, правозастосування та інфраструктура. Ми набули досвіду у справі підвищення безпеки дорожнього руху в ЄС та раді поділитися цим з країнами-партнерами, такими як Україна. Я рада, що сьогодні Україна та ЄІБ підписують цю важливу програму, яку також підтримують кошти ЄС”.

Кредит ЄІБ для “Укренерго” фінансуватиме відновлення 12 підстанцій з робочою напругою в діапазоні 220-750 кВ, розташованих в енергосистемі Дніпра. Позика ЄIB доповнює іншу підтримку МФО для відновлення існуючої інфраструктури та розробки сучасної оптико-волокнистої інфраструктури зв’язку для захисту, моніторингу та управління енергосистемою, що забезпечить можливість дистанційного керування всіма підстанціями, розташованими по Україні.

Проект “Безпека міського дорожнього руху” буде підтримувати муніципальні проекти у п’яти великих містах України: Дніпро, Харків, Київ, Львів та Одеса, що спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху та забезпечення більшого доступу до громадського транспорту. Проект буде фінансувати інфраструктурні інвестиції, пов’язані з поліпшенням безпеки дорожнього руху в містах, розробкою інформаційних рішень для безпечного та ефективного управління рухом, а також створення умов для велосипедистів та пішоходів”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ