Єнс Столтенберг: довгострокова мета України – приєднатися до Альянсу

Єнс Столтенберг: довгострокова мета України – приєднатися до Альянсу
Президент України Петро Порошенко та Генеральний секрет НАТО Єнс Столтенберг виступили на спільній прес-конференції на саміті НАТО у Брюсселі.

У своїй заяві Єнс Столтенберг, зокрема, зазначив:

“Президенте Порошенко, дорогий Петре, дуже приємно ще раз бачити вас і подякувати вам за те, що ви приїхали сюди на саміт НАТО і знайшли час для зустрічі з усіма лідерами НАТО. Вітаємо у Брюсселі та вітаємо також у новому штабі НАТО.

Сьогодні вранці ми разом із президентом Грузії Маргвелашвілі будемо обговорювати ситуацію в сфері безпеки в Україні та навколо неї, оборонні реформи та наше практичне співробітництво. НАТО твердо підтримує суверенітет та територіальну цілісність України. І ми рішуче засуджуємо нелегальне приєднання Криму Росією.

На сході України ситуація залишається серйозною. З тривалими порушеннями припинення вогню та прав людини кожного дня. Мінські угоди залишаються шляхом до миру. Тому всі сторони повинні виконати свої зобов’язання. І Росія несе особливу відповідальність. Вона повинна вивести свої війська та припинити надавати підтримку бойовикам в Україні.

Пане Президенте, довгострокова мета України – приєднатися до Альянсу. Тепер основна увага приділяється реформам. Ви робите важливий прогрес. Прийняття нового закону про національну безпеку є довгоочікуваним кроком. Закон є ключовим елементом для встановлення цивільного контролю та демократичного нагляду за збройними силами та службами безпеки. Запровадження закону зараз необхідне для того, щоб ця реформа набула чинності. Тому я закликаю вас не послабляти темпу. Це наблизить Україну до НАТО. Але, перш за все, це посилить вашу безпеку та вашу демократію.

НАТО та союзники продовжують підтримувати процес реформ, надаючи консультації, навчання та обладнання. Комплексний пакет допомоги з політичних та практичних заходів також є частиною цієї підтримки. Сюди входять й експерти-консультанти у Києві, і проекти в таких сферах, як кіберзахист, медична реабілітація та логістика.

Отже, президенте, ми глибоко цінуємо внесок України в НАТО. Від Косово до Афганістану. І в Силах реагування НАТО. Впродовж двадцяти років чудове партнерство Україна-НАТО сприяло євроатлантичній безпеці. І я особисто дякую вам за вашу прихильність до поглиблення цих зв’язків між Україною та Альянсом. Я з нетерпінням чекаю прекрасної зустрічі цього ранку. Отже, ще раз ласкаво просимо”.

 

 

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ