ЄС не визнає анексії Криму

ЄС не визнає анексії Криму

Верховний представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні висловилась щодо незаконної анексії Криму:

«Через чотири роки після незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією Європейський Союз, як і раніше, залишається відданим суверенітету та територіальній цілісності України.

Європейський Союз знову заявляє, що не визнає та продовжує засуджувати порушення міжнародного права. Це залишається прямим викликом для міжнародної безпеки, що має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, який захищає єдність та суверенітет усіх держав.

Європейський Союз як і раніше прагне впроваджувати свою політику не визнання анексії, в тому числі за допомогою обмежувальних заходів. ЄС знову закликає держави-члени ООН розглянути подібні заходи не визнання відповідно до резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН. Європейський Союз не визнає проведення виборів Російською Федерацією на Кримському півострові.

Постійна мілітаризація півострова продовжує впливати на ситуацію в галузі безпеки в Чорноморському регіоні. Порушуючи норми міжнародного гуманітарного права, для громадян Криму було введено російське громадянство та проходження військової служби в збройних силах Російської Федерації.

Європейський Союз засуджує будівництво Керченського мосту без згоди України та обмеження, які вона вже нав’язала свободі транзиту.

З моменту незаконної анексії Російською Федерацією ситуація з правами людини на Кримському півострові погіршилась. Мешканці півострова стикаються з систематичними обмеженнями основних свобод, таких як свобода вираження поглядів, релігії чи віросповідання, а також право на мирні збори.

Права кримських татар були серйозно порушені через закриття кримськотатарських ЗМІ, заборону діяльності Меджлісу, їх органу самоврядування та переслідування її лідерів та членів їх громад. Кримські татари, українці та всі етнічні та релігійні громади на півострові повинні мати можливість зберігати та розвивати свою культуру, традиції, освіту та ідентичність.

ЄС знову закликає негайно звільнити Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Миколу Семена та усіх затриманих і засуджених, які були затримані з порушенням міжнародного права. Журналісти, правозахисники та захисники повинні мати можливість працювати незалежно та без зайвого втручання.

ЄС закликає до повного дотримання міжнародних стандартів прав людини на півострові. Всі нерозглянуті випадки порушення прав людини та зловживання, такі як зникнення, катування та вбивства, повинні бути ретельно досліджені. Повний, вільний та необмежений доступ для міжнародних правозахисних діячів на всій території України, включаючи Крим та Севастополь, залишається найважливішим. ЄС нагадує про Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 72/190 від 19 грудня 2017 року та закликає до її повного виконання, включаючи зобов’язання Російської Федерації відповідно до чинного міжнародного гуманітарного права».

 

 

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ