ЄС схвалив торговельні пільги для України

ЄС схвалив торговельні пільги для України

Україна: Рада підтверджує політичну угоду про тимчасові торговельні пільги для України

28 червня 2017 року посли ЄС схвалили угоду, досягнуту між Президією та Європейським Парламентом щодо тимчасових торгівельних заходів на користь України.

«Ці заходи є жестом політичної й економічної підтримки України. Зважаючи на складну ситуацію в Україні, ми сподіваємось швидко приступити до виконання цього положення», – Крістіан Кардона, міністр економіки, інвестицій та молого бізнесу Мальти.

Пропозиція спрямована на покращення доступу українських експортерів на ринок ЄС, зважаючи на складну економічну ситуацію та зусилля економічних реформ, що здійснюються Україною.

Вона доповнює положення про торгівлю, які вже були введені в рамках угоди про асоціацію між Україною та ЄС, підписану у 2014 році. Ці положення були тимчасово застосовані з 1 січня 2016 року.

Запропоновані заходи, що застосовуються до трирічного періоду, передбачають наступне:

1) додаткові річні квоти на імпорт за нульовим тарифом на наступні сільськогосподарські продукти (“квоти тарифних ставок” при 0%):

• Натуральний мед – 2 500 тонн
• Оброблені помідори – 3 000 тонн
• Виноградний сік – 500 тонн
• Овес – 4 000 тонн
• Пшениця – 65 000 тонн
• Кукурудза – 625 000 тонн
• Ячмінь – 325 000 тонн
• Крупи та гранули деяких злаків – 7 800 тонн

2 ) повне зняття імпортних мит на декілька промислових товарів, таких як добрива, барвники, пігменти та інші фарбувальні речовини, взуття, мідь, алюміній, а також телевізійне та звукозаписувальне обладнання.

Заходи захисту будуть застосовуватися. Україна буде зобов’язана дотримуватися тих самих принципів, що й в рамках угоди про асоціацію. Вони включають повагу до демократичних принципів, прав людини та основних свобод та принципу верховенства права, а також постійні та тривалі зусилля щодо боротьби з корупцією та незаконною діяльністю.
Процедура та наступні кроки

Комітет INTA схвалив угоду від імені парламенту 20 червня. Парламент і Рада офіційно приймуть текст до кінця липня. Положення мають бути опубліковані та набрати чинності до кінця вересня.

Самміт Україна-ЄС заплановано на 12-13 липня 2017 року в Києві.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ