ЄС наголошує на безумовному звільненні українських моряків

ЄС наголошує на безумовному звільненні українських моряків
“Росія несе особливу відповідальність за дотримання прав людини на незаконно приєднаному Кримському півострові”, – заявив єврокомісар Христос Стиліанідес від імені Верховного представника/віце-президента Федеріки Могеріні на пленарному засіданні Європарламенту з питань термінових дебатів щодо Росії. 

“Європейський Союз неодноразово висловлював стурбованість долею всіх українських громадян, незаконно затриманих на Кримському півострові та в Росії. Серед них кримські татари та інші, які виступили проти незаконної анексії. Ми продовжуємо закликати до негайного і безумовного звільнення захоплених українських військовослужбовців та їхніх суден, як наказав Міжнародний трибунал з морського права.

Дипломати Представництва ЄС та посольств наших держав-членів в Москві регулярно відвідують судові засідання і контактують з адвокатами. ЄС також регулярно піднімає питання індивідуальних справ, зокрема Олега Сенцова, Павла Гриба та Едема Беркірова, які потребують термінової медичної допомоги,  на двосторонніх зустрічах з російськими представниками та у публічних заявах, у тому числі в Раді Європи та ОБСЄ.

Росія несе особливу відповідальність за дотримання прав людини на незаконно приєднаному Кримському півострові. Право на адвоката, доступ до консульських працівників та охорона здоров’я повинні бути повністю дотримані. Управління Верховного комісара ООН з прав людини зауважило, що кримські татари продовжують “страждати  від поліцейських рейдів і переслідувань  за тероризм і злочини, пов’язані з екстремізмом, у судових справах, які не відповідають стандартам прав людини”. Всі справи щодо порушень і зловживань, що знаходяться на стадії розгляду,  потрібно ретельно дослідити. Ситуація з правами людини на непідконтрольних уряду територіях східної України, де Росія відіграє дестабілізуючу роль, також викликає глибоке занепокоєння.

Загальна ситуація з правами людини та активістів громадянського суспільства в Росії характеризується обмеженнями основних свобод. У період міжнародної обізнаності про кліматичну катастрофу, насильницькі напади на окремих екоактивістів, таких як Андрій Рудомаха та його колег, а також судові переслідування інших, наприклад, неурядової організації Екозахист викликають стурбованість.

Нагадаємо, що  російська влада зобов’язана  поважати і захищати права всіх незаконно затриманих громадян України, а також права російських громадян і активістів відповідно до міжнародних зобов’язань Росії щодо прав людини.

На завершення я ще раз запевняю у нашій рішучості і підтримці прав людини і громадянського суспільства, включаючи екоактивістів в Росії, а також незаконно затриманих українців. Європейський Союз постійно закликає Росію гарантувати, що порушення прав людини в Росії та на Кримському півострові розслідуються, а також забезпечити підзвітність і справедливість для потерпілих”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ