ЄС запустив новий проект з безпеки польотів в Україні

ЄС запустив новий проект з безпеки польотів в Україні
15 березня Державна авіаційна служба України та призначений Європейським Союзом консорціум офіційно запустили проект «SAFER-U: Розвиток авіаційної законодавчої бази України шляхом наближення до законодавства ЄС», що фінансується ЄС.

Проект допомагатиме гармонізувати авіаційну нормативно-правову базу України зі стандартами ЄС та закласти основу для безпечної, ефективної та надійної авіатранспортної системи. Бюджет проекту складає 2,5 млн євро. Проект триватиме три роки – з 2019 по 2021 рр.

«Всі українці заслуговують на безпечні та надійні авіатранспортні послуги, і ЄС сповнене рішучості сприяти цьому. Потужна законодавча база допоможе Україні отримати більше соціально-економічних переваг, які може принести авіаційна галузь», − прокоментував Посол Хюг Мінгареллі, голова Представництва ЄС в Україні.

В перший рік реалізації проекту експерти перевірять чинне авіаційне законодавство на відповідність базовим регламентам Європейського агентства з безпеки польотів (EASA) ЄС 2018/1139, ЄС 965/2012 та ЄС 1178/2011. Після цього розпочнеться вдосконалення нормативно-правової бази відповідно до стандартів ЄС. Зокрема, проект SAFER-U допоможе вдосконалити правила безпеки польотів в сферах льотної експлуатації та сертифікації льотного персоналу. Всі зареєстровані українські авіакомпанії, навчальні організації та льотний персонал повинні будуть дотримуватися нових стандартів. Експерти проекту забезпечать підготовку персоналу Державної авіаційної служби України та авіаційної галузі з метою підвищення рівня знань, компетенцій та обізнаності щодо правил та практик ЄС.

Реформа транспортного сектору в Україні стане кроком до Угоди про Спільний авіаційний простір. Це дозволить зареєстрованим авіакомпаніям ЄС та України виконувати прямі рейси між будь-якими аеропортами ЄС та України, створить нові можливості для авіакомпаній, робочі місця, сприятиме економічному зростанню, торгівлі та розвитку мережі повітряного транспорту. Підвищення конкурентоспроможності також принесе користь авіапасажирам в Україні, забезпечить кращий вибір, кращу ціну та захист прав споживачів під час польотів.

Проект SAFER-U реалізує консорціум, який складається з трьох організацій з двох країн: міжнародного офісу Управління цивільної авіації Великої Британії, Агентства з безпеки польотів та авіаційної безпеки Іспанії та Міжнародного та іберо-американського фонду державного управління та громадської політики.

«Ми раді очолити цей важливий проект і працювати разом з двома поважними європейськими організаціями з Іспанії. У тісному співробітництві з ЄС та нашими партнерами-регуляторами в Україні, консорціум повною мірою сприятиме розвитку системи нагляду за безпекою польотів та реформуванню авіатранспортного сектору в Україні», − зазначила Марія Руеда, керуючий директор міжнародного офісу Управління цивільної авіації Великої Британії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ