Євродепутати МакАлістер і Розаті відвідали Україну

Євродепутати МакАлістер і Розаті відвідали Україну

Після візиту вони опублікували наступну заяву:

Наш перший візит відбувся наприкінці дуже успішного тижня для відносин між ЄС та Україною, переважна більшість голосів на користь лібералізації візового режиму на пленарному засіданні Європейського парламенту і виплата третього траншу ЄС макрофінансової допомоги Україні. Обидва рішення мають дві сторони однієї медалі – стовідсоткова готовність ЄС підтримати Україну на європейському шляху реформ на тлі триваючої російської агресії. Тому наш візит спрямований не лише на демонстрацію солідарності з українським народом, але й на заохочення всіх зацікавлених сторін продовжувати докладати зусиль для проведення реформ. Подальший прогрес ініційованих реформ залишається ключовим, і досягнуті успіхи повинні бути консолідовані, і аж ніяк не повернутись до попереднього стану – тут ми найперше маємо на увазі заходи та установи по боротьбі з корупцією, незалежність яких повинна бути збережена і посилена.

П’ять великих реформ, передбачені до кінця року – охорона здоров’я, освіта, пенсія, приватизація державних підприємств, а також реформування ринку орної землі – мають вирішальне значення для рівня життя народу України та економічного розвитку країни, і заслуговують нашої підтримки. Вони вимагають інтенсивної роботи і відданості явної політичної більшості і тому не повинні бути поставлені під загрозу Дамоклового  меча дострокових виборів.

Стосовно ситуації у східній частині України, ми засуджуємо в найрізкішій формі теперішній розвиток подій, натякаючи на інтеграцію територій, що здійснюється російськими військами і їх довіреними особами в російській економічній і адміністративній системі. Потрібно докласти всіх зусиль, щоб зупинити такий розвиток подій і зберегти єдність країни і народу. Мінський процес залишається єдиним доступним способом для мирного повернення цих територій під цілковитий український контроль. Повне виконання угоди про припинення вогню і виведення важких озброєнь є двома передумовами для подальшого просування процесу мирного врегулювання. Крім того, ми передали запит нашої недавньої резолюції Європарламенту стосовно можливості вивчити питання про створення міжнародного формату для переговорів з метою покласти край окупації Криму.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ