Єврокомісія готова стати посередником у вирішенні газової суперечки між Україною та Росією

Єврокомісія готова стати посередником у вирішенні газової суперечки між Україною та Росією

Віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчовіч опублікував у Twitter заяву про готовність Єврокомісії стати посередником у вирішенні газової суперечки між Україною та Росією:

“З радістю підтверджую, що 17 липня відбудеться 1-й тур трьохсторонніх переговорів з Україною та Росією про довгостроковий транзит газу через Україну до ЄС. Мій виступ:

Виступ на сайті Європейської Комісії:

“Конструктивне та стабільне співробітництво між Росією та Україною у сфері енергетики є надзвичайно важливим для обох країн та Європейського Союзу. Необхідність тривалого та довгострокового транзиту російського газу через Україну до ЄС за допомогою надійного, комерційно життєздатного способу є невід’ємною його частиною.

У цьому контексті я радий, що 1-й раунд тристоронніх переговорів з українськими та російськими партнерами відбудеться 17 липня. Будуть задіяні і представники відповідних урядів, і комерційних структур. Наша мета – узгодити довгострокову програму та метод роботи.

Зрозуміло, що час відіграє суттєву роль. Переговори, які відбудуться, складні та важкі, і тому вимагають повної уваги та конструктивної участі. Як показує досвід, тристоронній процес є найбільш ефективною платформою для пошуку задовільного вирішення газових питань, які є важливими для залучених сторін та транзиту газу через Україну після 2019 року”.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ