Єврокомісія про торгівлю між Україною та ЄС

Єврокомісія про торгівлю між Україною та ЄС
На сайті Єврокомісії опубліковано “Звіт Комісії для Європейського Парламенту, Ради, Європейського економічно-соціального комітету та Комітету регіонів”. У ньому, зокрема, йдеться про таке:

“Торгівля між Україною та ЄС зростає з моменту тимчасового застосування угоди у 2016 році. Двосторонній товарообіг у 2018 році досяг 40 млрд євро, що на 9% більше проти 2017 року. У 2018 році ЄС отримав 42% від загального експорту України. ЄС зберіг торгове сальдо в розмірі 4 млрд євро. Україна досягла прогресу в низці секторів. ЄС, зокрема, вітає новий проект закону про державні закупівлі, який український уряд має намір представити парламенту у 2019 році. Україна також прогресує у приведенні регуляторної бази та стандартів до норм законодавства ЄС, водночас відбувається зближення санітарних та фітосанітарних заходів, митне співробітництво та розвиток торгівлі. Однак Україні необхідно вдосконалити контроль за правами інтелектуальної власності, також країна повинна прийняти законодавство, яке відповідає міжнародним стандартам. До того ж Україні потрібно узгодити її законодавство з правилами державного субсидування ЄС. Комісія відреагувала на швидке збільшення імпорту нестандартних частин домашньої птиці з України, яке розпочалося в 2016 році. Щоб зменшити ризик необмеженого імпорту, Комісія, після дозволу Ради, домовилася з Україною про внесення змін до Угоди про асоціацію, обмежуючи цей імпорт та відновлюючи мито на імпорт, який перевищує обмеження. Продовжується процес офіційного впровадження цієї поправки. ЄС продовжує стежити та вказувати Україні на інші торгові подразники, наприклад новий закон про податок на додану вартість, прийнятий Україною у 2018 році, який позбавляє відшкодування податку на додану вартість при експорті ріпаку та сої. Зважаючи на відсутність прогресу щодо заборони експорту деревини, ЄС подав запит на двосторонні консультації щодо врегулювання суперечок відповідно до Угоди про асоціацію (див. Розділ 10 “Правові норми”).

На час другого засідання підкомітету з питань торгівлі та сталого розвитку між ЄС та Україною 13 листопада 2018 року, після якого відбувся відкритий Форум громадянського суспільства 14 листопада 2018 року, була створена Українська консультативна група для початку дискусій та конкретної роботи з Консультативною групою ЄС. Відповідно до 15-бального плану дій від лютого 2018 року щодо торгівлі та сталого розвитку, зокрема його теми “пріоритети країни”, обговорення в підкомітеті з питань торгівлі та сталого розвитку були зосереджені на ключових сферах торгівлі та сталого розвитку ЄС та України, включно з питаннями торгівлі та праці (перевірка праці, модернізація трудових відносин, соціальний діалог), а також торговельними та екологічними питаннями (екологічне раціональне ведення лісового господарства та пов’язане з ним виробництво, продаж, обробку та торгівлю деревиною). Після засідання підкомітету ЄС- Україна були опубліковані оперативні висновки, а також спільна заява для громадянського суспільства”.

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ