Європа та США вкотре закликають звільнити Сенцова та решту українських політв’язнів

Європа та США вкотре закликають звільнити Сенцова та решту українських політв’язнів

Міністерства закордонних справ Латвії заявило ,  що вони також  приєднуються до закликів посадових осіб і представників сфери культури демократичних країн світу і повторно вимагають від Росії негайно і без попередніх умов звільнити українського режисера Олега Сенцова, який протиправно утримується у російській в’язниці.

“Протестне голодування українського режисера Олега Сенцова триває вже понад 100 днів. Стан його здоров’я стрімко погіршується, і кожен наступний день ув’язнення наближає українського режисера до критичної межі.

Росія повинна дотримуватися взятих на себе зобов’язань у сфері міжнародного права та прав людини”, – йдеться  у заяві МЗС Латвії.

Напередодні зробила заяву і офіційна представниця Держдепу США Хізер Ноуерт:

“21 серпня – це 100-й день голодування Олега Сенцова, українського режисера, якого незаконно утримують у віддаленій російській в’язниці. Сполучені Штати глибоко стурбовані погіршенням його здоров’я і ​​ми знову вимагаємо, щоб Росія негайно звільнила його та усіх незаконно ув’язнених українських громадян у Росії та на Кримському півострові.

Ми стурбовані перспективою смерті ще однієї невинної особи, яка помирає в ув’язненні в Росії. Ми сподіваємось, що російська влада звільнить Сенцова, щоб уникнути такої трагедії, яка неминуче призведе до закликів покарати посадовців, відповідальних за це.

Сенцов був заарештований на окупованій Росією території Криму, йому примусово надали російське громадянство, а потім суд Російської Федерації засудив його до 20 років в’язниці. Звинувачення у підготовці терористичних актів вважається необґрунтованим та цинічним переслідуванням за його опозицію до окупації Криму Росією.

14 травня він розпочав голодування, протестуючи проти незаконного тюремного ув’язнення понад 60 українських політв’язнів у Росії, вимагаючи їхнього звільнення. Ми повторюємо його заклик: час цим ув’язненим, зокрема й самому Сенцову, повернутись додому”.

 

Джерело. Держдеп США

Джерело. МЗС Латвії

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ