Європарламент проголосував за надання Україні 1 млрд євро допомоги

Європарламент проголосував за надання Україні 1 млрд євро допомоги
 У середу, 13 червня, Європарламент затвердив надання Україні макрофінансової позики в розмірі 1 млрд євро, котра допоможе покрити частину потреб зовнішнього фінансування у 2018-2019 роках.

Депутати Європарламенту погодилися з пропозицією Єврокомісії про надання Києву ще одного пакету макрофінансової допомоги, яка є надзвичайним додатковим ресурсом для країн-сусідів ЄС, які мають труднощі з оплатою рахунків.

Однак, депутати наполягали на тому, щоб Парламент, Рада та Комісія видали спільну заяву щодо умов, які Україна повинна виконати через занепокоєння щодо темпів реформ та боротьби з корупцією.

 У заяві, доданій до цього рішення, підкреслюється, що передумовою надання позики є те, що Україна має поважати ефективні демократичні механізми, зокрема багатопартійну парламентську систему, верховенство права та прав людини. У ній також наголошується, що допомога ЄС націлена на зменшення бідності та створення робочих місць.

Депутати також наполягають на тому, щоб позика була обумовлена прогресом у боротьбі з корупцією та, зокрема, створенням спеціалізованого антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Ради Венеціанської комісії Ради Європи. (Парламент України 7 червня проголосував за створення цього суду).

Комісія та Європейська служба зовнішніх справ повинні перевірити, чи ці умови виконуються впродовж всього процесу і зробити свої висновки загальнодоступними. Якщо їх не буде виконано, Комісія повинна тимчасово призупинити або скасувати виплати, – повідомляють депутати.

Резолюцію підтримали 527 депутатів, проти – 124 та 29 утрималися.

 Доповідач Ярослав Валенса сказав:

“Мета цієї допомоги в тому, щоб зробити країну більш економічно стабільною. Існують ґрунтовні умови для того, щоб ці гроші слугували цій меті. Країна також має вживати рішучих заходів для боротьби з корупцією до виділення коштів. Я з великим задоволенням вітаю прийняття минулого тижня закону про Вищий антикорупційний суд в Україні: це означає, що українці серйозно ставляться до своїх зобов’язань”.

Наступні кроки

 Очікується, що після голосування парламенту Рада схвалить цю допомогу 26 червня.

Передісторія

Макрофінансова допомога ЄС є надзвичайно важливим інструментом для вирішення серйозних фінансових проблем в країнах-сусідах ЄС. Від початку кризи 2014 року в Україні це четверта така програма, крім інших видів фінансової підтримки ЄС. На сьогодні було виділено 2,8 млрд євро, але в січні 2018 року було скасовано додатковий транш на суму 600 млн євро через неможливість України вжити заходів, які обумовлювали надання кредиту.

Міжнародний валютний фонд визначив дефіцит у розмірі 4,5 млрд доларів (3,6 млрд євро) в фінансових потребах України на 2018 рік та початок 2019 року.

 ЄС є найбільшим торговельним партнером України, тоді як Україна займає 0,8% загальної торгівлі ЄС.

 

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ