За кого голосували українці?

За кого голосували українці?
В умовах повного відриву реального життя від політики, голосування в Україні перетворилося у оффлайнове продовження програм політичного телебачення. Іншого у нас просто не залишилося. За кого голосували українці, чудово розуміючи фейковість всіх цих партій і персонажів? За споріднені політичні проекти тих телеканалів, які вони дивляться.

До них приєднався інший проект, який останнім часом мігрує з онлайну в ТБ – клуб фанатів Шарія. Думаю, що не помилюся, якщо скажу, що перемога так званих регіональних політичних проектів – це також скоріше “перемога” місцевих телеканалів, які мають свою аудиторію.

Сказане не означає, що українці цікавляться згаданими умовними “партіями” чи політиками і розрізняють їхні програми або ідеології. Ні, людям вони байдужі. Але їхні назви відомі їм, як імена учасників популярних телеконкурсів – цього разу конкурсу політичного. Вся різниця у тому, що в телешоу глядачі голосують телефоном і в онлайні, а в політичних телешоу поки що йдуть до дільниць.

Думаю, що і явка на дільниці визначається приблизно розміром телеаудиторії політичного телебачення. Відповідним є і віковий склад тих, хто дійшов до дільниць. Тут падіння інтересу до виборів цілком корелює з падінням телеперегляду в Україні. Ця третина дорослих українців, які були помічені на дільницях і є загальною телеаудиторією.

З цього випливає, що подальші зусилля начальства з метою утримати явку на більш менш пристойному рівні, відмінному від статистичної похибки, будуть полягати у тому, щоб перенести політичне голосування з оффлайну в онлайн і в телефон, ближче до голосування за переможців телеконкурсів. А потім поєднання тих і інших – “Політичний голос країни” чи “Танці з політичними зірками”.

(Статтю взято з фб-сторінки автора з його дозволу)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Вибори в умовах неофеодалізму