Запуск Антикорупційної програми ЄС

Запуск Антикорупційної програми ЄС

Основні тезиси промови Єврокомісара Йоханеса Гана під час запуску Антикорупційної програми ЄС:
• Проведення антикорупційних реформ в Україні є надзвичайно важливим для ЄС. Це також нагальна потреба українського суспільства. Корупція досі залишається головною перепоною економічного та політичного розвитку України. І ЄС глибоко зацікавлений мати в якості сусіда та друга демократичну та процвітаючу Україну.
• Україна розпочала масштабні антикорупційні реформи. І ЄС бажає зробити все можливе задля успіху цих реформ.
• ЄС з радістю надає допомогу, але ми також очікуємо результатів від України.
• Я хотів би наголосити на трьох речах в цьому контексті:
• По-перше, електронне декларування. Нещодавні зміни до закону про електронне декларування, які вимагають подавати декларації представникам громадських організацій та членам-нерезидентам наглядових рад, є помилкою. Ми вітаємо бажання Президента України виправити ситуацію. Й готові підтримати його в цьому.
• По-друге, НАБУ: НАБУ стало однією з історій успіху в боротьбі проти корупції в Україні. Проте ми стурбовані занадто частими спробами підірвати його незалежність та ефективність. В цей час ми стурбовані політизацією процесу призначення 3 аудиторів НАБУ. Призначення цих аудиторів повинно відбуватися прозоро та без затримки у відповідності до законодавства. НАБУ також повинно врешті-решт отримати право на самостійне прослуховування.
• По-третє, Національне агентство з питань запобігання корупції. Цей орган терміново повинен почати виконувати свої функції. Зокрема, проводити ефективну та об’єктивну верифікацію електронних декларацій та виявляти потенційні конфлікти інтересів серед державних посадовців. Ми вітаємо той факт, що політики в Україні незадоволені існуючим станом речей та хочуть змінити ситуацію.
• І останнє, необхідно створити спеціалізовані антикорупційні суди. До цього часу розгляд антикорупційних справ в судах був повільним. Україна повинна якомога швидше запустити антикорупційні суди. Без цього вона не зможе нас переконати, що боротьба з корупцією буде відбуватися на всіх етапах. В рамках нової програми існує можливість надання необхідної підтримки для створення таких антикорупційних судів.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ