Заява для преси Спеціального представника діючого голови ОБСЄ в Україні

Заява для преси Спеціального представника діючого голови ОБСЄ в Україні
Заява для преси Спеціального представника діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Сайдіка після засідання ТКГ та її робочих груп.

Спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі (ТКГ) посол Мартін Сайдік зробив наступну заяву для преси після засідання ТКГ та її робочих груп в Мінську 21 серпня 2019 року:

«Припинення вогню, яке було узгоджено ТКГ та набрало чинності 21 липня 2019 року, продовжує давати результати. Порівняно з іншими рекомендаціями щодо припинення вогню, це було найбільш ефективним.

Сьогодні, через тридцять днів після початку перемир’я, середній показник порушень режиму припинення вогню продовжує бути значно нижчим порівняно з цим показником до набрання чинності припинення вогню.

Також, за даними Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, з початку припинення вогню не зафіксовано жодної жертви серед цивільного населення внаслідок обстрілів, хоча, на жаль, одна людина була поранена. Це чітко підтверджує важливість угод про припинення вогню з боку ТКГ.

Ще раз закликаю всі сторони продовжувати повністю дотримуватись цих зобов’язань, особливо з огляду на початок навчального року.

Головною темою сьогоднішньої дискусії в ТКГ були ремонтні роботи мосту у Станиці Луганської. Учасники TКГ узгодили подальші необхідні  для цього кроки. Зокрема, вже завтра сторони обміняються  письмовими повідомленнями через мене про завершення розмінування та готовність розпочати ремонтні роботи, включаючи демонтаж укріплень. До речі, я щойно отримав такі повідомлення від української сторони.

Окрім питань про припинення вогню та ситуації в Станиці Луганській, в Робоча групі з питань безпеки також обговорювали тему відновлення розведення сил та техніки в Золотому та Петрівському.

Економічна робоча група, серед інших тем, продовжувала обговорювати питання водопостачання в деяких районах  Донецької та Луганської областей (ОРДО та ОРЛО), зокрема,  фінансове становище та підготовку до міжнародного аудиту компанії “Вода Донбасу”.

Гуманітарна робоча група продовжувала обговорювати питання, пов’язані з обміном затриманих.

Політична робоча група, як і на попередньому засіданні, продовжила обговорювати традиційні теми свого порядку денного, пов’язані з впровадженням «формули Штейнмаєра», амністією та місцевими виборами в ОРДО та ОРЛО».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ