Заява генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга щодо Росії і України

Заява генерального секретаря  НАТО Єнса Столтенберга щодо Росії і України

Заява генерального секретаря  НАТО Єнса Столтенберга перед початком зустрічей міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі

Генеральний Секретар:

Сьогодні і завтра міністри закордонних справ країн-членів НАТО зустрінуться та розглянуть  широке коло питань, що мають важливе значення для нашої спільної безпеки.

Ми розглянемо дестабілізуючу поведінку Росії, адже ми нещодавно бачили, як Росія застосувала військову силу проти українських суден і заарештувала кораблі та моряків, і ми закликаємо Росію негайно звільнити кораблі та моряків.

Ми також стурбовані новою російською ракетною системою, яка ставить під загрозу договір ДРСМД (договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності).

Питання: Чи може Україна очікувати на допомогу від НАТО, якщо Росія почне  відкриту атаку на Україну?

Генеральний Секретар:

Усі союзники та НАТО надають сильну політичну та потужну практичну підтримку Україні. Україна не є членом НАТО але ми рішуче підтримуємо суверенітет та територіальну цілісність України. Ми також закликаємо Росію звільнити моряків та кораблі, які вони захопили. Союзники НАТО будуть продовжувати надавати допомогу для модернізації та зміцнення українських збройних сил. НАТО теж сприяє за допомогою різних цільових фондів в сфері кіберзагроз,  командування та контролювання і ще ми допомагаємо модернізувати український флот. Також  я вважаю ми повинні пам’ятати про агресивні дії Росії проти України, незаконну анексію Криму, дестабілізацію Східної України і тепер ми ще бачили, що вона намагалася зробити в Азовському морі. НАТО здійснило найбільше посилення нашої колективної оборони після закінчення “Холодної війни” і наші збройні сили є у більшій готовності,  бойові батальйони присутні у східній частині Альянсу. Союзники також зараз більше інвестують в оборону. Союзники НАТО посилюють нашу колективну оборону, що є прямою відповіддю на те, що Росія зробила проти України.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ