Заява послів Країн Великої Сімки щодо процесу відбору суддів до Верховного Суду України

Заява послів Країн Великої Сімки щодо процесу відбору суддів до Верховного Суду України

На офіційному сайті посольства Італії в Україні подано заяву послів країн Великої Сімки щодо процесу відбору суддів до Верховного Суду України:

«Посли країн Великої Сімки зазначають, що процес відбору суддів до Верховного Суду України був значно більш прозорим та конкурентним, ніж у попередні роки, що є ознакою поступу у здійсненні судової реформи в Україні. Ця реформа є критично важливою для просування української програми реформ та виконання вимог українських громадян, виходячи з їхніх чітко висловлених прагнень жити у сучасній та демократичній країні.

Нові судді Верховного Суду, призначені Президентом Порошенком беруть на себе величезну відповідальність. Українські громадяни та міжнародна спільнота будуть пильно стежити за тим, як поводяться ці нові судді під час виконання своїх обов’язків та поза ними. У зв’язку з цим, ми закликаємо усіх новопризначених суддів виконувати свої зобов’язання щодо прозорості, незалежності, доброчесності та відданості принципам верховенства права. Врешті-решт, репутація та довіра до нового Верховного Суду залежатимуть від того, як він відповідатиме очікуванням громадян України. Ми закликаємо новопризначених суддів Верховного Суду будувати довіру громадськості, ретельно вивчаючи доброчесність кандидатів під час виборів Голови Верховного Суду та голів його чотирьох палат.

Ми також відзначаємо, що оновлення судової системи лише розпочалося. Багато уроків, вивчених під час здійснення цього першого кроку можуть бути застосовані при призначеннях, які залишається зробити у Верховному Суді, а також у апеляційних судах та судах першої інстанції. Результати відбору до Верховного Суду вказують на потребу більш ретельного аналізу процедур для подальшого покращення, а також продовження співпраці з громадянським суспільством для підтримання конструктивного діалогу з усіма зацікавленими сторонами. Діючи таким чином, Україна продовжуватиме розбудову інституцій доброчесності, що заслуговують на довіру та повагу громадян України».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ