Заява Постійного представника Німеччини в ООН щодо України

Заява Постійного представника Німеччини в ООН щодо України

Заява посла Крістофа Геусгена (прим. – Постійного представника Німеччини в Організації Об’єднаних Націй)  на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН щодо України.

 Дозвольте мені висловити думку щодо трьох питань. Перше стосується порушення міжнародного права в Україні. Друге це зауваження щодо внеску Німеччини в розв’язання кризи і третє, я хотів би звернутися до питання гуманітарної ситуації.

По-перше, стосовно серйозного порушення міжнародного права у Статуті ООН. Президент Порошенко у своєму виступі зранку згадав Будапештський меморандум. Я хотів би повторити і звернути увагу на цю міжнародну угоду, досягнуту в 1994 році, коли Україна відмовилася від своєї ядерної зброї в обмін на гарантію Росії її національного суверенітету та цілісності. Вторгаючись в Україну, як в Крим, так і на Донбас, Росія порушила міжнародне право і Будапештський Меморандум. Це було серйозною поразкою для міжнародного права і для міжнародного роззброєння.  Що будуть думати інші країни, які готові відмовитися від ядерної зброї, якщо вони бачать, що сталося із зобов’язаннями, взятими перед партнерами? Німеччина засуджує незаконну анексію Кримського півострова і підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відповідно до Будапештського меморандуму, підписаного Росією. Ми закликаємо Росію припинити окупацію українських територій і припинити фінансову і військову підтримку сепаратистів.

Тут я звертаюся до російської делегації; російський посол сказав, що ця тема закрита. Крим є частиною Росії. Ні, я повинен сказати, що це не так. Ви не можете просто порушувати міжнародне право і залишатися безкарними. Ми стурбовані нинішніми подіями, дуже негативними подіями у Азовському морі. І знову ми спостерігаємо порушення міжнародного права. Ми закликаємо Росію негайно звільнити українських службовців.

Дозвольте мені перейти до другого питання. Ми вважаємо, що  не існує військового вирішення цієї кризи. Ми повинні зробити все, щоб знайти політичне рішення. Німеччина об’єднала свої зусилля з Францією у 2014 році та створила Нормандський формат разом з Україною та Росією. У цьому форматі Мінська угода була скріплена печаткою і Нормандський формат продовжує робити все для того, щоб ця угода була реалізована. Ми бачимо, що ця угода є єдиним напрямом, де можна досягти відчутних результатів; Мінський процес потрібно підтримувати. Німеччина і Франція сповнені рішучості просувати Нормандський форм, щоб досягти відчутного прогресу і поліпшити ситуацію тих, хто найбільше постраждав. Коли ми говоримо про досягнуті результати, треба сказати: так, бойових дій є набагато менше ніж у 2014 та 2015 роках але, звичайно, багато чого не досягнуто. Ми повинні визнати, що Україна багато чого зробила, наприклад, у адаптації закону про особливий статус. Але суть і основна проблема Мінської угоди полягала в тому, що її перший пункт, в якому вимагали сторони на певний момент фактично  припинити вогонь, не виконувався Росією. Оскільки Росія не дотримується припинення вогню, український уряд недовіряє Росії і тому надзвичайно складно провести  закони через Раду, через парламент. Ще одна сфера, де ми задіяні, це підтримка спостерігачів ОБСЄ. Німеччина хотіла б висловити свою вдячність за ті результати, яких СММ ОБСЄ досягла за дуже складних обставин і ми цінуємо їх зусилля. Ми також вважаємо, що вони повинні продовжувати виконувати свою роботу і ми засуджуємо всі напади на їх патрулі, їх власність і збиття безпілотників СММ. Обговорювалось питання розгортання місії ООН. Німеччина готова до подальшого вивчення в межах Нормандського форматі того, як може виглядати  розгортання миротворчих сил.

Дозвольте мені звернутися до третього питання – гуманітарної ситуації. Ми дуже стурбовані важкою гуманітарною ситуацією, зокрема, на Донбасі, який знаходиться під російською відповідальністю. Більше 13000 цивільних осіб загинули. У нас близько двох мільйонів ВПО (прим. –внутрішньо переміщених осіб). Є багато речей, які можна зробити. Я просто згадаю про міст у Станиці Луганській, який треба відремонтувати.

Ми закликаємо обидві сторони поліпшити гуманітарну ситуацію і забезпечити повний доступ для всіх міжнародних гуманітарних організацій. Що стосується політичних зусиль, Німеччина залучена до Нормандського формату. Що стосується гуманітарної підтримки, Німеччина є другим за величиною донором і продовжуватиме допомагати Україні. Ми також стурбовані серйозними порушеннями прав людини, зокрема, ми стурбовані становищем кримських татар і противників анексії Криму. Ми закликаємо Росію остаточно надати УВКПЛ  (Управлінню Високого комісара з прав людини) безперешкодний доступ до півострова.

Дозвольте мені завершити, згадавши протест п’ять років тому на Майдані. Тисячі українців брали участь у демонстраціях за вільну, демократичну і суверенну Україну, а понад 100 демонстрантів заплатили своїм життям. Ми не забудемо їх участь та їх надію. Німеччина буде продовжувати стояти на їх боці.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ