Заява речниці ЄС після першого туру президентських виборів в Україні

Заява речниці ЄС після першого туру президентських виборів в Україні

31 березня в Україні відбувся перший тур президентських виборів.

Згідно з місією ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами, волевиявлення було конкурентним, виборці мали широкий вибір та засвідчили високі показники явки. Загалом, засадничі свободи було дотримано. ОБСЄ/БДІПЛ помітила деякі недоліки, зокрема, зловживання державними ресурсами та підкуп голосів. Хоча медійний ландшафт розмаїтий, висвітлення кампанії часто було упередженим, і між конкурентами не було справжньої політичної дискусії. Водночас день виборів, який видався мирним, в цілому отримав позитивну оцінку та проклав шлях до другого туру. Голосування було добре організованим, безпроблемним, прозорим та ефективним. Загалом, процедур було дотримано.

Європейський Союз сподівається на вільний, чесний і прозорий другий тур виборів 21 квітня, який відбудеться відповідно до міжнародних стандартів. Важливо, щоб усі сторони дотримувалися демократичних принципів, шануючи волю українського народу та уникаючи неналежної напруги.

ЄС залишається непохитним у своїй підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою. Ми продовжуємо підтримувати зобов’язання України щодо забезпечення стабільного, заможного і демократичного майбутнього для всіх своїх громадян, разом із Угодою про асоціацію, яка забезпечує всеосяжну основу нашої тісної співпраці.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ