Заява Трійки ОБСЄ стосовно кризи в Україні

Заява Трійки ОБСЄ стосовно кризи в Україні

Міністри Трійки ОБСЄ, Німеччина, Австрія та Італія, ухвалили окрему заяву щодо України:

«Ми, міністри закордонних справ Німеччини, Австрії та Італії, Трійка Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) глибоко стурбовані кризою в Україні, зокрема триваючими бойовими діями та застосуванням важкої зброї, що має серйозні негативні наслідки для безпеки місцевого населення на Сході України. Ми також стурбовані впливом кризи на стабільність та співробітництво в Європі та наші загальновизнані принципи та зобов’язання. Ми закликаємо до впровадження тривалого припинення вогню та нових імпульсів для активізації зусиль з врегулювання конфлікту.

Ми б хотіли досягти консенсусу щодо спільної заяви стосовно реакції ОБСЄ на кризу в Україні. В зв’язку з протиріччями, зокрема, з питання міжнародно визнаних кордонів України та статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, це було неможливим цього року. Тим не менше, ми, разом з майже усіма державами-учасницями, знову підтверджуємо нашу повну повагу суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та закликаємо сторони прискорити процес розв’язання конфлікту, розмінувавши та вивівши важке озброєння, та досягти згоди щодо нових територій роз’єднання. Ми також наголошуємо на важливості повної, швидкої та всебічної імплементації Мінських угод в цілому.

Як і всі держави-учасниці, ми серйозні побоюємось через ситуацію на місцях. Ми засуджуємо страждання мирних жителів, особливо дітей та людей похилого віку, і серйозний влив кризи на гуманітарний, економічний та екологічний сектор. Ми підкреслюємо нагальну необхідність вирішення гуманітарних проблем, у тому числі шляхом надання міжнародним гуманітарним організаціям доступу до всієї території України.

Ми закликаємо до негайного звільнення та обміну всіх заручників та незаконно затриманих осіб на основі принципу “всіх на всіх” відповідно до Мінських угод. Ми засуджуємо стихійне використання мін та їх руйнівний вплив на мирних жителів та навколишнє середовище, також загрозу, під яку вони ставлять патрулі СММ.
Ми, як і більшість держав-учасниць, закликаємо сторони активізувати свої зусилля для усунення мін, вибухових пристроїв та вибухонебезпечних боєприпасів, а також утримуватися від розміщення додаткових мін. Ми стурбовані порушеннями припинення вогню в районі розташування важливої інфраструктури. Ми закликаємо сторони продовжувати надавати допомогу СММ, щоб забезпечити місцеве припинення вогню, зокрема, для ремонту критично важливої інфраструктури та створення зони безпеки навколо таких установок. Ми повинні докласти більших зусиль, щоб зменшити ризик екологічних та гуманітарних катастроф у регіоні. Ми закликаємо сторони посилити взаємозв’язок та скасувати односторонні кроки, які суперечать духу Мінських угод.

ОБСЄ буде продовжувати працювати для досягненням мирного врегулювання кризи, притримуючись принципів Статуту Організації Об’єднаних Націй, Гельсінського Заключного акту та всіх інших принципів та зобов’язань ОБСЄ, з якими ми всі погодилися. Ми підтримуємо дипломатичні зусилля у Нормандському форматі та вітаємо тісне співробітництво між Головуванням, Тристоронньою контактною групою (TCG), Спеціальною моніторинговою місією в Україні (СММ) та членами Нормандської групи.

Як і всі держави-учасниці, ми визнаємо центральну роль Тристоронньої контактної групи та її робочих груп у справі сприяння практичному виконанню Мінських угод, і ми знову підтверджуємо нашу повну підтримку Спеціального представника діючого голови ОБСЄ посла Мартіна Садіка, а також координаторів чотирьох робочих груп. Ми цінуємо посередницькі послуги, надані Білоруссю під час проведення зустрічей.

Незважаючи на політичні розбіжності, існує надзвичайна підтримка роботи Спеціального моніторингового місії в Україні (СММ) та вдячність її спостерігачам, які працюють у складній обстановці під вмілим, майже чотирирічним керівництвом посла Ертугрула Апакана.

Як підтверджує декларація про підтримку СMM, прийнята Постійною радою 27 квітня 2017 року, всі держави-учасниці засуджують загибель парамедика Джозефа Стоуна та травми, яких зазнали ще двоє спостерігачів під час патрулювання 23 квітня 2017 року. Ми вітаємо результати розслідування цього трагічного інциденту та, як наслідок, посилені зусилля, спрямовані на підвищення безпеки спостерігачів.

Всі держави-учасниці погодились, що СММ уповноважена мати безпечний та надійний доступ по всій території України. Ми засуджуємо будь-які загрози для спостерігачів СММ та пошкодження майна ОБСЄ.

Після відвідин регіону діючим головою та переговорів з найбільш постраждалим місцевим населенням, стала очевидною необхідність у більш повному та посиленому моніторингу з боку СММІ. Ми вітаємо рішення всіх держав-учасниць прийняти бюджет СMM та вітаємо роботу, яку СMM виконала у цьому році, щоб розширити зони охоплення, збільшити кількість спостерігачів та покращити використання технологій. Ми закликаємо СMM продовжувати посилювати зусилля, спрямовані на моніторинг та підтримку виконання всіх принципів та зобов’язань ОБСЄ. У зв’язку з цим ми також вітаємо відповідну діяльність виконавчих органів ОБСЄ, у тому числі Верховного комісара національних меншин, Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини та представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації.
Ми визнаємо роль Місії спостерігачів ОБСЄ для двох російських контрольних пунктів Гуково та Донецька та закликаємо до подальшого діалогу щодо посилення моніторингу на українсько-російському державному кордоні.

Ми підтримуємо налагодження тіснішої співпраці між ОБСЄ та Організацією Об’єднаних Націй з метою сприяння мирному врегулюванню кризи в Україні».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ