Заява Мароша Шефчовича щодо транзиту російського газу в ЄС через Україну

Заява Мароша Шефчовича щодо транзиту російського газу в ЄС через Україну

Учора, 17 липня, у Берліні відбулись тристоронні переговори міністрів з Росією та Україною щодо довгострокового транзиту газу до Європи. Після зустрічі віце-президент з питань енергетичного союзу Марош Шефчович зробив наступну заяву:

“Це був довгий, але продуктивний день. Я радий оголосити, що сьогодні нам вдалося встановити тристоронній процес з Росією та Україною. Іншими словами, ми маємо спільну домовленість про те, що сьогоднішнє засідання не було одноразовим заходом.

Ми також погодилися, що нам потрібно розділити старі та нові питання.
Всі три сторони тепер дають повноваження своїм експертам високого рівня працювати над чотирма питаннями: потребами Європейського Союзу в газі; способами застосування закону ЄС в Україні, що матимуть вплив на майбутній транзитний контракт; сертифікованим оператором системи передачі електроенергії і тарифами.

Вони повинні зустрітися в середині вересня. Це створить основу для наступної тристоронньої зустрічі на політичному рівні, яка має відбутись упродовж жовтня. Фактично наші тристоронні переговори будуть регулярними – приблизно від шести до восьми тижнів.

Сьогодні присутність усіх учасників за одним столом та налагодження довіри є надзвичайно важливими. Як ви знаєте, час минає швидко, і кожен день ми наближаємося до кінця 2019 року.

Ви всі знаєте про основне питання: чи буде з 1 січня 2020 року діяти угода про довгостроковий транзит російського газу до ЄС через Україну? Тому я ціную участь на вищому рівні як Росії, так і України, що було необхідним для початку цього процесу. Сподіваюсь, що ми й надалі будемо свідками твердого зобов’язання обох сторін досягти згоди наприкінці цього процесу.

Я переконаний, що така угода є найвигіднішою для всіх. Отже, ще раз нагадую, що це був гарний день, який став початком складного, важкого процесу. Тристоронній процес є найбільш ефективною платформою для пошуку задовільного вирішення газових питань, які є важливими для задіяних сторін”.

 Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ