Заява ЄС щодо «останніх подій в східній частині України»

Ця нарада Спеціальної Постійної Ради було скликана на фоні декількох тижнів інтенсивних бойових дій в гарячих точках вздовж лінії зіткнення, кількох випадків агресивного залякування СММ (Спеціальної моніторингової місії), здійсненого безкарно, на територіях, що знаходяться під контролем підтримуваних Росією сепаратистів, і деяких адміністративних і економічних заходів, які сіють розлад, суперечать духу Мінських угод і підривають український суверенітет і територіальну цілісність. 29 березня сторони Тристоронньої контактної групи повторно виступили за повне припинення вогню і виведення важких озброєнь 1 квітня, що буде перевірено СММ після надання повної вихідної інформації від сторін до 31 березня. Тому ця зустріч є і своєчасною можливістю обдумати це повторне зобов’язання і нагодою, щоб розглянути, як тривожну динаміку, яка справедливо змусила діючого голову ОБСЄ скликати цю нараду, можна ефективно скерувати для того, щоб забезпечити стабільний режим припинення вогню.

Хоча в цілому бойові дії послабились з 1 квітня, СММ надає звітну документацію про те, що порушення режиму припинення вогню продовжується на постійній основі і заборонені Мінськом види зброї залишаються в бойовому стані, порушуючи погоджені ліній відведення зброї. СММ вже повідомив про отримання деякої базової інформації, але ця інформація ще не є достатньою підставою для СММ, щоб підтвердити відведення зброї. Нарешті, продовжується безкарне залякування СММ, що підтверджується подіями 2 квітня у контрольованій сепаратистами Саханці, коли озброєний чоловік кричав на СММ і вистрілив в повітря під час руху транспортного засобу. Сторони повинні вжити додаткові заходи, щоб повністю виконати свої зобов’язання. Повне дотримання Мінських зобов’язань залишається єдиним шляхом до сталого політичного рішення відповідно до принципів і зобов’язань ОБСЄ. Дотримання цих основних принципів повинно бути відновлено.

Негативна динаміка гарантування безпеки, яка характеризувала ситуацію уздовж лінії зіткнення більшу частину року, повинна бути порушена: Там, де є зброя, є ризик ескалації. Тому всі заборонені Мінськом види зброї повинні бути вилучені і СММ має бути надана повна вихідна інформація і доступ для перевірки процесу. Процес роз’єднання повинен бути завершений в існуючих районах і розширюється на нові гарячі точки. Процес виходу з конфлікту має бути завершений на існуючих територіях і поширений на нові небезпечні ділянки. Території з об’єктами життєзабезпечення населення, такі як фільтрувальна станція Донецька, повинні бути об’єктом захисту.

Звітність є ключовим словом в подоланні цієї негативної динаміки гарантування безпеки. Забезпечення підзвітності для того, щоб гарантувати, що зобов’язання насправді виконуються, лежить на сторонах, в тому числі Російській Федерації. Але не сумнівайтесь: Європейський Союз також покладає відповідальність на сторони, оцінюючи дотримання ними Мінських домовленостей за їх вчинками, а не за їх словами, і враховуючи це в наших домовленостях.

Звітність також є обов’язковою при вирішенні багатьох перешкод, з якими продовжує стикатися  СММ. Розпочинаючи свій четвертий рік роботи, СММ продовжує стикатися з істотними обмеженнями і, в переважній більшості випадків на територіях, що утримуються сепаратистами, з агресивним залякуванням та систематичною дезінформацією. СММ також нещодавно знову помітила білі автомобілі з підробленими знаки СММ, що їхали на схід біля Авдіївки. Це неприпустимо. СММ повинна мати повний, безпечний і безперешкодний доступ, в тому числі вздовж українсько-російського кордону, і передбачену необхідну гарантію безпеки для відкриття запланованих передових патрульних баз на територіях, що утримуються сепаратистами, в тому числі в Амросіївці та Антрациті.

Джерело *.pdf

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ