Заяви представників низки держав у справі т.зв. місцевих виборів у Криму

Заяви представників низки держав у справі т.зв. місцевих виборів у Криму

Міністерство закордонних справ Республіки Польща вважає незаконним організацію владою Російської Федерації 8 вересня ц.р. на території Автономної Республіки Крим в Україні виборів до т.зв. місцевих органів влади, в тому числі до так званих Державної Ради „Кримської Республіки”, Законодавчих зборів міста Севастополя і Ради міста Севастополя.

 Польща незмінно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Анексія Криму, частини території України, у березні 2014 р. з боку Російської Федерації була грубим порушенням міжнародного права, про що наголошувалося в резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 68/262 від 27 березня 2014 р. В цьому контексті дії, які вчиняє російська влада в окупованому Криму, Польща вважає нелегальними, а результати будь-яких „виборів” – недійсними.

 Звертаємо водночас увагу на постійне погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму, обмеження свободи зібрань і віросповідання, регулярні випадки безправних затримань людей, що особливим чином стосується Кримських татар. Закликаємо до міжнародної солідарності у спротиві щодо таких дій, які Російська Федерація провадить на анексованому Кримському півострові.

 

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс у Twitter:

 

«Литва не визнає сьогоднішні „вибори“ в Криму і Севастополі, незаконно анексованих Росією. Ми підтверджуємо нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України і засуджуємо російську окупацію Криму та порушення міжнародного права».

 

Міністерство закордонних справ Латвії:

 

«Латвійська Республіка рішуче засуджує вибори до так званих законодавчих органів Криму та Севастополя, проведені Російською Федерацією 8 вересня 2019 року.

Латвійська Республіка підтримує суверенітет та територіальну цілісність України і не визнає незаконну та нелегітимну анексію Криму та Севастополя, здійснену Російською Федерацією.

Ми знову підкреслюємо необхідність міжнародного співтовариства докласти максимум зусиль для захисту положень міжнародного права та територіальної цілісності та суверенітету держав.”

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу:

«Естонія не визнає сьогоднішніх виборів, проведених в Криму та Севастополі, які були незаконно анексовані Росією. Я ще раз підтверджую нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України».

 

МЗС Грузії :

«Грузія підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і не визнає так звані “місцеві вибори” в Криму і Севастополі, незаконно окупованих РФ».

 

Посольство США в Україні:

 

Ми не ви́знаємо результати так званих «виборів», проведених окупаційною владою Росії. Ми засуджуємо незаконні дії Росії в Криму та ще раз підтверджуємо нашу непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ