Здоровий сон – засіб проти інсульту

Здоровий сон – засіб проти інсульту

Щоб запобігти інсультові потрібно мати здорове серце, не хворіти склерозом, діабетом та гіпертонією – пише Павел Валєвскі на польському науково-популярному інтернет-порталі Pulsar.

Д-р Крістін МакКарті з University of Galway, що в Ірландії, авторка дослідження, опублікованого онлайн у часописі Neurology, підкреслює також, що важливим є ще й дбання про здоровий сон: «Індивідуальні проблеми з ним можуть збільшити ризик інсульту. А поява більше, ніж п’яти чинників негативного впливу на якість сну веде до уп’ятеро більшої загрози інсульту у порівнянні з особами, які таких проблем не мають».

У міжнародному дослідженні взяло участь 4496 осіб (середній вік – 62 роки), серед котрих у майже половини раніше трапився інсульт. Їх запитували про гігієну сну: зокрема, як довго вони сплять і скільки разів дрімають упродовж дня. Виявилось, що учасники, котрі спали менше п’яти годин, наражалися утричі більшій загрозі інсульту від тих, сон яких зазвичай тривав сім годин. Ризик у сплюхів, що проводили в ліжку понад дев’ять годин, збільшувався більше, ніж удвічі. Тривале дрімання упродовж дня також не є безпечним – якщо воно довше від години, то збільшує загрозу інсульту на 88%.

Науковці також розглянули проблеми дихання підчас сну: у тих, котрі хропіли, ризик інсульту був більшим на 91%, а особи з сонною задишкою були під його загрозою майже втричі більшою.   

Після врахування ще й інших чинників загрози, пов’язаних зі способом життя – паління тютюну, фізичної активності і споживання алкоголю – вище наведені результати залишилися незмінними. Це веде до формулювання нових рекомендацій, до котрих повинні поставитися поважно як пацієнти, так і лікарі: бажаючи захистити мозок від крововиливу, не слід обмежуватися вимірюваннями тиску крові чи профілактикою діабету і зайвої ваги, а ще й почати цікавитися якістю сну. Пов’язаних із ним проблем не можна легковажити, оскільки наслідки можуть бути значно серйознішими, ніж ранковий біль голови і перманентна втома.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Зв’язок шуму транспорту з гіпертонією Чорні діри люблять безлад і харчуються газом