Житлове іпотечне кредитування для української молоді

Житлове іпотечне кредитування для української молоді
За даними соціологічних опитувань, нині майже половина молоді хоче виїхати за кордон на заробітки чи на постійне місце проживання. Головні причини міграції – низька оплата праці, відсутність перспектив в Україні та незабезпеченість житлом.

Остання проблема є однією з найсерйозніших. Не маючи можливості отримати чи купити помешкання, молодь не прагне створювати родини, що погіршує й так складну демографічну ситуацію. За даними Держстату, на квартирному обліку сьогодні перебувають 650 тисяч сімей, з яких 10-12% – молоді сім’ї.

Для вирішення цієї проблеми держава створила п’ять житлових програм, із яких сьогодні діють лише три: пільгове молодіжне кредитування, кредит зі статутного капіталу та “Доступне житло”. Однак навіть вони фінансуються недостатньо, а у 2015-2016 рр. взагалі не підтримувалися. Реалізує ці програми Держмолодьжитло, яке подало запит на 1 млрд гривень для “Доступного житла” і на 1,5 млрд – для програми пільгового кредитування молоді, на які, однак, цьогоріч було виділено лише 100 млн та 30 млн гривень відповідно. І хоча на власне помешкання нині претендують майже 70 тисяч молодих сімей, у 2018 році за різними житловими програмами було заключено лише 333 договори.

Сьогодні потреба у підтримці державних житлових програм більша за фактичне фінансування у 40-50 разів. Частково гроші на них виділяються і з місцевих бюджетів, зокрема у 2017 р. – 171 млн грн, у 2018 – 235 млн. Однак навіть така допомога ситуацію не вирішує. Ще дві програми – здешевлення іпотеки та часткова компенсація – сьогодні майже не діють.

Отже, за таких умов актуальним є прийняття законопроекту про молодіжне іпотечне житлове кредитування, що допоможе розв’язати проблему забезпечення оселями. Відтак молодь не хотітиме виїхати за кордон, а свої знання і енергію зможе направити на розбудову України. Та звідки ж узяти кошти на цю програму? За даними експертів, сьогодні 40-50% української економіки перебуває в тіні, а третина ВВП – це корупційна рента.

Отже, якщо запустити і реалізувати ефективну антикорупційну кампанію, то гроші, що обертаються в корупційних схемах, можна перенаправити на важливі соціальні програми.Потрібно встановити прозорі правила гри, реалізувати ефективну судову реформу, захистити приватну власність, створити сприятливі умови для іноземних інвесторів. Тоді Україна зможе ефективно залучати іноземний капітал, що створить нові робочі місця і підніме економіку.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ